7 ознак того, що ваші стосунки здорові. Коментують експерти

Колись Лев Толстой писав, що всі щасливі сім`ї схожі одна на одну.

Пари теж схожі. Принаймні на цьому наполягають психологи, яких опитало видання The Huffingtonpost.

На думку експертів, сильні відносини – це марафон, а не спринт.

Деякі пари починають свої відносини стрімко та пристрасно, але з часом видихаються. Інші "запрягають повільно", але зрештою будують довготривалі відносини на все життя.

Експерти перераховують сім ознак здорових та довгострокових стосунків:

ВІДЕО ДНЯ
1

Ви можете сміятися над собою і разом.

"Напишу максимально зрозуміло: я не кажу про зневажливий сміх, що створює відчуття переваги над іншою людиною. З часом саме це може завдати серйозної шкоди вашим відносинам.

Я говорю про те, коли люди можуть навіть до болю в ребрах сміятися один з одного; пригадувати спільні улюблені моменти фільмів; журитися і сміятися над поганими рішеннями, які вони зробили в минулому; та час від часу відверто зізнаватися у своєму егоїзмі", – зазначає психолог Райан Хоуз.

2

Ви знаходите маленькі способи проявляти свою любов кожен день.

"Займатися сексом легко. Любити щодня – не завжди. Потрібно постійно показувати своєму партнеру те, що ви про нього турбуєтеся, дбаєте, цінуєте.

Цю турботу можна проявляти у звичайні, сірі дні, найрізноманітнішими способами. Наприклад, зробити йому смачну чашку кави або щоранку говорити їй, що ви цінуєте її роботу.

Коли ці турботливі жести переростають у звичку – це і є ознака того, що відносини, швидше за все, будуть продовжуватися", – уточнює терапевт Курт Сміт, який спеціалізується в області консультування чоловіків.

3

Базова орієнтація на цінності.

"Хороший знак того, що ваші відносини триватимуть: ваші основні цінності – тісно синхронізовані.

Дослідження показують, що чим більше партнери залучені до спільного вирішення ключових життєвих питань (як то гроші, діти і їх виховання, релігія тощо), тим більше шансів, що вони будуть жити разом все життя.

Ось чому на початкових етапах відносин потрібно мати серйозну "дискусію про цінності". Це базова орієнтація на те, що для людини є найважливішим. І це навряд чи зміниться", вважає професор розвитку людини в Корнельському університеті Карл Піллемер.

4

Ви не даєте один одному підстав для підозр.

"Навіть якщо ваш партнер зробив щось, що здається вам неправильним, наприклад, прийшов пізно вночі, ви думаєте, що його наміри хороші та він зробив це ненавмисно.

Замість того, щоб шукати винних, ви обговорюєте з партнером те, що відчуваєте. І тоді дивитесь, чи можна змінити ситуацію в майбутньому.

Але якщо це ніяк не можна змінити і вас це категорично не влаштовує, задумайтеся, чи так стосунки вам підходять", пояснює експерт з питань сексу і автор книжки "Making Love Real" Селеста Хіршман.

5

Ви не ведете рахунок.

"В ідеалі, у стосунках партнери роблять щось для іншого з любові, не чекаючи нічого взамін.

Але це не завжди так. Багато хто чекає такого ж кроку від іншого партнера.

Проблеми починаються саме тоді, коли звучать фрази "А що ти не робиш для мене?" і партнери починають "діставати з рукава" оціночні картки: "Я помив посуд п'ять разів на минулому тижні" або "Ти зустрічався(лася) з друзями п'ять разів, а коли я останній раз гуляв(ла)?".

Замість того, щоб вести рахунок і чекати, поки партнер зробить щось потрібне для вас, чому б просто не спитати про те, що ви хочете, та отримати позитивні емоції взамін. Наприклад: "Я знаю, що ми обидва ненавидимо мити посуд, але як щодо того, аби ми чергували неділі?", радить психолог Хоуз.

6

Ви разом вирішуєте проблеми, замість того, щоб їх уникнути.

"Вміння вирішувати проблеми "на здорову голову" – вірна ознака гарних відносин. Проблеми є частиною життя і не повинні розглядатися як щось погане, чого потрібно уникати.

Вони можуть давати можливість для росту і зміцнити зв'язки, зобов'язання один перед одним.

Потрібна мужність, щоб вирішувати проблеми, але нагорода – це більш сильні та безпечні стосунки", зазначає терапевт Сміт.

7

Кожен з вас бере на себе відповідальність за свої помилки.

"Дуже важливо щоб кожен партнер брав на себе відповідальність за напругу та спокій у стосунках.

Уявіть собі, що одна людина говорить: "Я знаю, коли я дійсно засмучений, я переслідую тебе, і це може тебе "душити". А потім інший каже: "Так, може, але я знаю, що іноді можу закритись, і це може тебе лякати".

Це і є відносини, які можуть довго тривати", підсумовує співавтор книжки "Making Love Real" Даніель Харел.

Всі фото - Depositphotos

Реклама:

Головне сьогодні