У школах Києва планують запровадити уроки гуманного ставлення до тварин

— 17 жовтня 2017, 16:45

У 2019 році у всіх школах Києва можуть запровадити "уроки добра".

Це інноваційний курс "Маленький принц. Київ, що любить тварин".

Спеціально розроблені уроки не лише вчитимуть дітей бути гуманними до усіх, хто їх оточує, а й ставати відповідальними власниками домашніх улюбленців.

Фото: Sonyae/Depositphotos

За словами авторів, у перспективі це дозволить скоротити кількість безпритульних тварин в Україні.

За останніми підрахунками, на вулицях столиці є понад 3 тисячі собак – це на півтисячі більше, ніж торік.

ВІДЕО ДНЯ

Аналогічний проект успішно впровадили у львівських школах у 2017 році.

"Нашим учням дуже сподобались ці уроки, вони питали, чому раніше не вивчали такого предмету.

Особливо їх вразило заняття, присвячене емоціям тварин, яке допомогло краще зрозуміти сутність улюбленців та їхню поведінку", – розповідає вчителька львівської школи №20 Оксана Кай.

Для київських слухачів курсу також планують організовувати ознайомчі екскурсії на базі притулку для тварин "Сіріус", "де можна не лише наочно переконатись у результатах безвідповідальності та негуманного ставлення людей до тварин, а й адаптувати котика чи собачку".

За даними міжнародних зоозахисних організацій, щоб вирішити проблему безпритульних тварин, потрібно також проводити системну освітньо-просвітницьку роботу, насамперед з дітьми.

Фото: FamVeldman/Depositphotos

"На жаль, в Україні рівень жорстокого поводження з тваринами зашкалює. Діти часто скоюють спрямовані на тварин садистські вчинки.

Якщо вони усвідомлять, що тварини – наші друзі, і про них треба дбати, вони згодом відповідно ставитимуться і до інших людей", – каже керівниця притулку для тварин "Сіріус" і голова комісії із захисту тварин при департаменті благоустрою КМДА Олександра Мезінова.

За її словами, злочинців, а особливо серійних вбивць, дуже часто характеризує жорстоке поводження з тваринами у дитинстві. Тому введення уроків добра для дітей зможе допомогти запобігти негативним наслідкам.

[L]У 2017-2018 навчальному році курс "Маленький принц. Київ, що любить тварин" перебуватиме на пілотній стадії.

Останнім кроком перед впровадженням проекту у шкільну програму у 2019 році стане проведення цих уроків на базі Київського палацу дітей та юнацтва, а також будинків творчості районів столиці.

Щоб проект пілотував, потрібно зібрати 400 голосів мешканців столиці у Конкурсі на бюджет міських ініціатив на платформі "Громадський проект" до 30 жовтня.

Щоб проголосувати, потрібно натиснути фіолетову кнопку "Зареєструйтесь, щоб проголосувати" за цим посиланням: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/728

Курс розробили експерти Навчально-методичного центру освіти Львова за підтримки Школи гуманної освіти.

Реклама:

Головне сьогодні