Українці підтримують реформи, але "ведуться" на популізм – соціологи

— 9 листопада 2017, 14:17

Українці виступають за основні напрямки реформ, але все ще залишаються вразливими до популізму.

Зображення ces.org.ua

Про це свідчать дані соціологічного дослідження "Критичне мислення проти популізму", ініційованого Центром економічної стратегії (ЦЕС) і проведеного дослідницькою компанією GfK Ukraine.

В ході проекту ЦЕС вивчав ставлення українців до пенсійної, медичної, земельної, освітньої реформ та приватизації державних підприємств.

За результатами дослідження, обізнаність громадян щодо змісту реформ відрізняється.

[L]Найкраще в Україні обізнані громадяни про пенсійну реформу – 78% респондентів з опитаних.

Найгірше – про приватизацію, 53%, про земельну і медичну реформи мають інформацію близько 70% опитаних, гірше обізнані громадяни про освітню – 67%.

Більше 67% українців вважають, що мають уявлення про найважливіші реформи, які проводить уряд.

За результатами дослідження, українці досить активно підтримують окремі, найбільш важливі складові реформ.

Наприклад, 87% громадян підтримують принцип "гроші ходять за пацієнтом" – основа медреформи.

У той же час більшість населення не має повного уявлення про суть реформи в цілому.

За результатами опитування, в українців стереотип щодо недоцільності підвищення пенсійного віку балансується такими самими стереотипами щодо недоцільності накопичення боргів та підвищення податків.

Зображення ces.org.ua. Для збільшення натисніть на зображення

84% з опитаних згодні, що "збільшення вимог до стажу є справедливим, в кого більше стаж і хто платив до пенсійного фонду довше, той і має отримувати пенсію раніше".

Але в той же час, 83% українців впевнені, що "пенсійний вік не можна підвищувати, бо до пенсії просто не доживатимуть".

Зображення ces.org.ua

Необхідність "офіційних чітких та прозорих тарифів співоплати за кожну медичну послугу" має підтримку 76% з опитаних і 87% людей розуміють, що медицина в Україні не безкоштовна.

Вони готові перейти на платну медицину, щоб платити офіційно і зрозумілі суми.

Зображення ces.org.ua

Цікаво, що 74% опитаних згодні, що "за державної власності підприємства часто розкрадаються, чого приватний власник не допустить".

Одночасно з тим, 86% впевнені, що "корупцію на державних підприємствах можна подолати і без приватизації, було б бажання".

Зображення ces.org.ua. Для збільшення натисніть на зображення

За даними дослідження, найбільшою довірою користуються незалежні експерти та громадські організації. Їхнім висловлюванням громадяни схильні вірити найбільше.

Зображення ces.org.ua

Зображення ces.org.ua

Проект "Критичне мислення проти популізму" спрямований на визначення і подолання перешкод для підтримки реформи українцям.

Репрезентативне опитування громадян України здійснила компанія GfK Ukraine методом телефонних інтерв’ю та фокус-груп. Проведено 2070 інтерв'ю за ключовими реформами – пенсійною, освітньою, медичною, земельною та приватизацією.

З метою оптимізації тривалості опитування кожний респондент оцінював в середньому 2 випадково вибрані реформи. Крім того, в Києві, Харкові, Львові, Лубнах проведено 10 фокус-груп – по дві на кожну з реформ. Опитування проведено в липні-вересні 2017 року.

Реклама:

Головне сьогодні