Яценюку, дружині Кириленка та Гриневич дали премії "Академічна негідність-2017"

— 22 грудня 2017, 16:38

Цього року премію академічної недоброчесності "Плагіатор року" отримав Арсеній Яценюк, а Лілія Гриневич другий рік поспіль стала "Посіпакою року".

Фото gustavofrazao/Depositphotos

Щоби вплинути на засилля академічного плагіату, псевдонауки та фальсифікацій в Україні, учені-фізики ще у 2016 році запропонували давати своєрідну "чорну мітку" негідним носіям наукових ступенів та вчених звань, повідомляє "Дзеркало тижня".

Активісти громадської ініціативи "Дисергейт" розвинули ідею, запропонувавши публічно "нагороджувати" негідних науковців премією "Академічна негідність". Кандидатів обирали через обговорення у Facebook.

"Складовими відзнаки є висунення та голосування за кандидатів, викритих журналістами і активістами протягом року на академічному плагіаті, поширенні псевдонаукових тверджень, корупційних та інших зловживаннях" – прокоментувала координаторка ініціативи "Дисергейт Світлана Благодєтєлєва-Вовк.

[L]Цього року в номінації "Плагіатор-2017" перемога дісталася екс-прем'єру Арсенію Яценюку за текстові запозичення у кандидатській дисертації.

У номінації "Фальсифікатор-2017" перше місце посіла Катерина Кириленко – за фальсифікації монографії, навчальних посібників, докторської дисертації.

"Псевдонауковцем-2017" визнано декана факультету інформаційних технологій Київського національного університету, д. т. н., професора, автора теорії "несилової взаємодії" Юрія Теслю.

Звання "Токсичний ректор-2017" отримав ректор Київського національного університету ім. Т. Шевченка Леонід Губерський.

"Посіпакою-2017" назвали міністра освіти і науки Лілія Гриневич за послідовну політику підтримки академічної не доброчесності. До речі, це звання їй присвоєно вдруге.

У номінації "Смітниковий журнал-2017" першість дісталася журналу "Астма і алергія" за відсутність рецензування, внаслідок якої опубліковано статтю про оздоровчий ефект чудотворних ікон.

"Розголосом-2017", за результатами незалежного голосування, став судовий позов Юрія Теслі проти Ірини Єгорченко щодо захисту його честі і гідності.

Реклама:

Головне сьогодні