Учені відкрили новий тип динозаврів – із пір'ям кольорів веселки

— 17 січня 2018, 14:05

Дослідники із США та Китаю відкрили дотепер невідомий тип динозаврів, які мали піря'я усіх кольорів веселки й жили 161 мільйон років тому.

Фото thedailystar.net

Цей вид має назву Caihong juji (мандаринською це означає "веселка з великим гребенем"), йдеться на сайті Музею природної історії ім. Філда.

Динозаври були невеликого розміру – приблизно як качка, мали кістлявий гребінь на голові та довге, стрічкоподібне пір'я.

Взявши за основу закам'янілі рештки пір’я динозавра, учені зробили висновок, що на голові, крилах і хвості воно ймовірно могло переливатися та виблискувати на світлі.

Новий вид був уперше знайдений фермером північному сході Китаю.

ВІДЕО ДНЯ

[L]Коли вчені взялися досліджувати пір’я за допомогою потужних мікроскопів, вони помітили рештки клітин, які мали пігмент.

Здебільшого він зник, однак його фізична структура залишилася, тож цього вистачило дослідникам, аби відтворити, яких кольорів було пір'я у динозавра.

Науковці вважають, що веселкове пір'я Caihong juji може бути доісторичною версією кольорового хвосту павича.

Динозавр Caihong juji також мав асиметричне пір’я – особливість, яку мають сучасні птахи, вона допомагає їм керувати своїм польотом.

Відомо, що представники цього виду не могли літати. Ймовірно, його пір’я, перш за все, використовувалося для зігріву та привернення уваги представників того ж виду.

Крім того, що Caihong juji були одними з перших, хто мав крила, вони також поєднали риси більш ранніх видів динозаврів, у тому числі й кістлявий гребінь на голові.

"Ця комбінація рис є доволі незвичною. У нього форма черепа, як у велоцираптора", – розповіла співавторка розробки Джулія Кларк з Техаського Університету.

Реклама:

Головне сьогодні