У День сміху на Землю може впасти космічна станція. І це не жарт
Днями 8-тонна китайська космічна станція Тяньгун-1 може розкинутися над нашим небом.
Фото Forskning |
Піднялася у небо станція у 2011 році. Вже у 2016 вона перестала відповідати на команди з Землі.
Більше року тому Тяньгун-1 визнали штучним неконтрольованим метеоритом.
Ймовірно, космічна станція впаде на Землю 1 квітня, пише The Guardian. Але через швидкість, з якою летить станція, впасти на Землю вона може днем раніше або пізніше.
Хоча більша частина космічного апарату згорить, поки буде падати через атмосферу, все ж є вірогідність, що до поверхні Землі долетять уламки.
[L]Але перейматися не варто. Шанси постраждати від падіння станції на Землю рівні нулю, так як близько 70% Землі вкриті водою.
Тяньгун-1 – 50-й за розмірами космічний корабель, який впав на Землю. Проте уламки жодного з них не завдали шкоди людям.
Найбільшою неконтрольованою станцією була SkyLab. Вона важила 77-тонн і розпалася над Західною Австралією. Проте ніхто не постраждав.
Спрогнозувати місце падіння неможливо.
Як зазначає декан факультету права Університету Західного Сіднею, за будь-які збитки, спричинені падінням станції, відповідальність нестиме Китай.
До того, як Земля втратила зв'язок із станцією, вона відпрацьовувала технології зближення і стикування космічних апаратів. Ще у 2012 і 2013 році її відвідували астронавти.