Навіщо японський медуніверситет фальсифікував результати іспитів жінок
Токійський медичний університет більше 10 років фальсифікував результати вступних іспитів на користь чоловіків, щоб обмежити кількість студенток та прокласти шлях чоловікам до професії лікаря.
Фото yuliang11 / Depositphotos |
Про це пише The Guardian.
Згідно висновків юристів, які проводили розслідування, фальсифікувати результати медуніверситет почав ще у 2006 або навіть раніше.
В університеті стверджують, що фальсифікації не повинно було бути і не буде у майбутньому.
[L]При цьому виш обіцяє прийняти на навчання заднім числом тих, чиї результати сфальшовані. Втім, не пояснює, як буде це робити.
Фальсифікацію виявили під час розслідування нібито "підлаштованого вступу" в університет сина представника міністерства освіти.
В обмін на вступ чиновкик обіцяв сприятливі умови для університету під час одержання коштів для досліджень.
Розслідування показало, що під час іспитів у цьому році виш скоротив бали всіх іспитів на 20%, а потім додав щонайменше 20 балів чоловікам-абітурієнтам.
Таким чином університет хотів зменшити кількість жінок-лікарів, оскільки передбачалося, що вони припинять працювати після того, як стануть матерями.
Юрист Кенджі Накай зазначає, що така фальсифікація – це "глибокий сексизм".
У Японії жінки часто стикаються з трудовою дискримінацією, так як у цій країні прийнято вважати, що вони мають бути відповідальними за домогосподарство, виховання дітей, піклування за літніми людьми, а працювати мають чоловіки.