Рада посилила покарання за сексуальне насильство над дітьми та дитячу порнографію

Дарія Поперечна — 18 лютого 2021, 18:31

18 лютого Верховна Рада посилила покарання за сексуальне насильство та сексуальну експлуатацію дитини.

Про це повідомляється на офіційному порталі Верховної Ради України.

У закон було додано кілька нових статей, які передбачають покарання за домагання дитини, розповсюдження дитячої порнографії та захист дитини, яка постраждала від сексуального насильства.

У 2010 році Україна увійшла в 5 країн-виробників дитячої порнографії та в 10 лідерів з її поширення, такі результати були зафіксовані у дослідженні ЮНІСЕФ.

Згідно із законом з доданими правками, дії сексуального характеру з дитиною, яка не досягла 16 років, караються обмеженням або позбавленням волі на строк до 5 років.

ВІДЕО ДНЯ

Якщо сексуально насильство над дитиною вчинене за винагороду або обіцянку винагороди потерпілій особі чи третій особі – це карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

У 2010 році Україна увійшла в 5 країн-виробників дитячої порнографії. Фото kmiragaya/Depositphotos

Що нового передбачає цей закон?

Домагання дитини

✔️ Відтепер каратиметься пропозиція зустрічі, зроблена повнолітньою особою дитині, якщо доросла людина має на меті дії сексуального характеру стосовно неповнолітнього.

Покарання передбачене, якщо після такої пропозиції було вчинено дії, спрямовані на те, щоб така зустріч відбулася.

Покарання передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

✔️ Аналогічно каратиметься пропозиція зустрічі, з метою втягнення дитини у виготовлення дитячої порнографії – від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

✔️ Якщо такі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб – це передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Дитяча порнографія

✔️ Придбання та володіння дитячою порнографією з метою використання в сексуальних цілях караються арештом на строк від 3 до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

✔️ Ввезення в Україну дитячої порнографії з метою збуту чи розповсюдження або зберігання караються позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.

✔️ Виготовлення, розповсюдження, збут дитячої порнографії, або примушування неповнолітньої особи до участі в створенні дитячої порнографії передбачають обмеження волі від 8 до 12 років.

✔️ Повторні дії караються позбавленням волі на строк від 9 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Публічний показ продукції сексуального характеру

✔️ Проведення видовищного заходу сексуального характеру, зокрема з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, у якому задіяно неповнолітню особу, карається позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.

✔️ Відвідування такого заходу з метою його перегляду – від 3 до 6 років.

✔️ Втягнення або примушування дитини до участі у такому заході з використанням обману, шантажу, уразливого стану особи або застосування чи погрозою застосування насильства карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.

Вас також може зацікавити:

"Проблема №2 після коронавірусу": Зеленський підписав указ щодо протидії домашньому насильству

Подвоєння проблеми домашнього насильства

Яким чином Україна збирається подолати насильство щодо жінок до 2030 року?

В Україні з'явилася "гаряча лінія" для жертв насильства

В інтернеті що 5 хв відбувається сексуальне насильство над дитиною. Як це зупинити

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".

Реклама:

Головне сьогодні