Українські полярники помітили "летючі" айсберги поблизу станції. ФОТО

Катерина Хорощак — 1 червня 2021, 16:43

Українські полярники на станції "Академік Вернадський" помітили незвичне явище та сфотографували його: цілі велетенські айсберги та острови наче "зависли" в повітрі над поверхнею Південного океану.

Проте ці айсберги – не справжні, це – міражі, повідомляють Національному антарктичному науковому центрі.

"Це – міражі, такі ж, як можна побачити над розпеченим асфальтом автошляхів або пісками пустелі. Однак над водою океану такий міраж трапляється лише в полярних регіонах, і найчастіше саме довкола Антарктиди, адже тут холодне повітря з континенту має змогу виходити на відносно теплий, не скований кригою океан", – пояснюють науковці.

Міражі утворюються через аномальне заломлення світла в атмосфері. Окрім предметів, з'являються також їхні уявні зображення, пояснюють у центрі.

Фото: Оксана Савенко

Вони є результатом внутрішнього відбиття предметів в атмосфері.

ВІДЕО ДНЯ

"Тонкий прошарок гарячого повітря "залипає" над поверхнею, не встигаючи підніматися і перемішуватись – він діє, як криве дзеркало, іноді навіть наближуючи далекі предмети", – розповідають науковці.

Горизонт, який бачить спостерігач в цей час, є умовним, він лежить нижче справжнього.

Фото: Оксана Савенко

Чим більше контраст температури над океаном, тим нижче буде розташований умовний горизонт і утвориться товстіша смуга міражу.

Фото: Оксана Савенко

У центрі розповіли, в Антарктиці міражі можуть не відступати днями, а то й тижнями.

Фото: Оксана Савенко

"Добре все ж таки, що летючі айсберги це лише міраж, бо інакше, крім перегортання пінгвінів, нашим полярникам довелося б відганяти від станції ще й величезні шматки криги", – жартують науковці.

Вас також може зацікавити:

Українські полярники виявили в Антарктиді невідоме озеро під льодовиком. ФОТО

В гості до полярників. Створили 3D-тур станцією "Академік Вернадський"

Знайомтесь, Сиф: дослідники виявили прихований острів в Антарктиді

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".

Реклама:

Головне сьогодні