Для адептів "і так піде": у Патрульній поліції спростували міфи про зимові шини

Ірина Батюк — 16 листопада 2023, 17:46

Патрульна поліція закликає автомобілістів підготуватися до зміни погодних умов, адже найближчими днями в Україні прогнозують суттєве зниження температури, сніг та ожеледь.

"Хто ще не встиг підготуватися – зробіть це зараз. Зимові шини, зимовий омивач, перевірте акумулятор, подбайте про наявність засобів очищення авто від снігу й обмерзання (невелика складна лопата – також може стати в нагоді, закиньте в багажник)", закликає перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Він також спростував кілька міфів про зимові шини.

Міф 1: "Коли мій дід/батя їздили на "москвичах" та "жигулях", не було ніяких зимових шин і все було норм"

У Патрульній поліції показали фото автівок, водії яких повірили у міфи

Олексій Білошицький заперечує це твердження. За його словами, раніше і влітку, і взимку їздили на одній шині, бо не було альтернатив.

"Це однаково, що ходити в дерев’яних "башмаках", бо колись у них ходили й було норм. Насправді, ні дід, ні батько не відмовилися б від більшого комфорту й безпеки, якби у них була така можливість. Але її не було", – каже Білошицький.

ВІДЕО ДНЯ

Він також звертає увагу на те, що інтенсивність руху й кількість авто раніше були значно меншими, ніж зараз. Було більше простору й менша ймовірність виникнення аварійних ситуацій на дорозі.

"Однак, наші пращури також мали багато проблем зі снігом і ожеледдю, якими б вправними водіями й механіками вони не були. А ще вони "нарощували" гуму, коли вона зношувалась, а потім це "нарощування" відлітало цілим пластом просто на трасі", – нагадує посадовець.

Міф 2: "Зимові шини такі самі, як літні, і все це – маркетинг"

Патрульні закликають не вірити міфам про зимові шини

За словами представника Патрульної поліції, хімічний склад літньої та зимової гуми відрізняється: літня шина розрахована на вищі температури і зберігає свої властивості саме за високих температур.

"Коли ж температура менша, ніж 4-7 градусів вище нуля, літня шина починає "дубіти", втрачати еластичність і потенціал зчеплення з дорогою. Вона просто замерзає і перетворюється на ковзанку", – пояснює Білошицький

Водночас, зимові шини мають інший хімічний склад і за низьких температур властивостей не втрачають, отже мають добре зчеплення з дорожнім покриттям. Крім того, у них і глибший протектор.

Міф 3: "Я – такий хвацький водій, що зимові шини мені не потрібні. Нехай їх беруть ті, хто їздити не вміє"

"Яким би хвацьким водієм хто не був, але закони фізики не переміг ще жоден. Зчеплення з дорогою на літній шині значно гірше за низьких температур. Звідси й довший гальмівний шлях, як мінімум. І менш хвацький водій, але який перевзув зимові шини, зупиниться швидше в неочікуваній ситуації. А "хвацький молодець", скоріш за все, в’їде в нього, оскільки буде мати довший гальмівний шлях", – зазначає представник Патрульної поліції.

Міф 4: "На позашляховику із 4х4 і на літній гумі можна їздити"

У зимових шин протектор глибший, ніж у літніх

За словами Олексія Білошицького, насправді важкі позашляховики потребують зимового "взуття", так само, як інші автомобілі. А через великий розмір і більшу вагу позашляховика, керування ним на літній гумі буде нагадувати спуск на лижах з гори.

Міф 5. "Можна зекономити та поставити зимові шини тільки на ведучу вісь, а іншу залишили на літній"

Насправді для досягнення ефекту необхідно встановлювати зимові шини на обидві вісі, наголошує Білошицький.

"Навіть попри те, що дадуть трохи більше зчеплення на снігу й ожеледиці, зимові шини лише на одній вісі в деяких ситуаціях можуть створити значно більше клопоту – машина легко піде в занос у тих ситуаціях, де могла б зберігати стабільність", – стверджує Білошицький.

Читайте також: Вагітна жінка намагалась перевезти чоловіка за кордон у ніші для шини, обох затримали. ВІДЕО

Реклама:

Головне сьогодні