Капелюх Наполеона продали на аукціоні за 1,9 млн євро

Альона Павлюк — 20 листопада 2023, 10:49

У Парижі на аукціоні продали капелюх французького імператора Наполеона Бонапарта. Його ціна склала 1,9 мільйона євро.

Йдеться про чорний дворогий капелюх із хутра бобра, повідомляє The Guardian. Він є одним із 20 головних уборів імператора, які збереглися до наших днів.

Аукціонний дім Drouot оцінив капелюх у 600-800 тисяч євро. Однак ціна сягнула 1,932 мільйона євро, перевищивши минулий рекорд іншого головного убору Наполеона, проданого за 1,884 мільйона.

Французький імператор носив капелюхи набік, аби бути помітним на полі бою. Їхні вістря були розміщені паралельно плечам Наполеона.

Проданий на аукціоні капелюх Наполеона. Фото: DIMITAR DILKOFF/Getty Images

Проданий капелюх відрізняється від інших кокардою – форменим знаком. За словами П’єра Осене з аукціонного дому Drouot, їх Наполеон додав власноруч у 1818 році, коли подорожував Середземним морем до міста Антіб зі свого заслання на острові Ельба.

"У приватному житті він носив його або на голові, або в руці, іноді кидав на землю. Це була візитна картка імператора", – розповів Осенат перед аукціоном.

Протягом усього XIX століття капелюх залишався у власності однієї сім’ї – нащадків французького посадовця Жана-Луї Нуазьє. Останні роки він був частиною колекції промисловця П'єра Байона, який помер минулого року.

Всього у приватних колекціях перебувають 5 капелюхів Наполеона, всі інші є експонатами музеїв.

Нагадаємо, раніше ми писали, що на аукціоні продали гітару, на якій грав Курт Кобейн під час останнього туру Nirvana.

Читайте також: Найдорожче віскі в світі: на аукціоні в Лондоні пляшку продали за рекордні £2,1 млн

Реклама:

Головне сьогодні