Українська правда

Auchan Україна продовжує ініціативи відмови від пластику та зменшення харчового марнотратства

29 липня, 09:00

Починаючи з 2018 року, Auchan Україна активно підтримує ініціативу відмови від пластику. В компанії певні, що дана ініціатива може зробити значний внесок у збереження довкілля, зменшуючи використання пластикових виробів і сприяючи їх заміні на більш екологічні альтернативи. 

Усвідомлене сортування відходів – це не просто вимога часу, а глибоке розуміння важливості впливу відходів на екологічний стан довкілля та здоров'я людей.

Auchan Україна демонструє шлях від простого сортування (картон, поліетилен, біо) до розширеного підходу, додавши пластик, дерево та скло. 

Маючи місію інформувати, нагадувати та залучати до цього клієнтів, ми вирішили дізнатися у відділу КСВ мережі Auchan про 15-ти річний досвід розвитку напрямку сортування відходів, основні напрями та підтримку міжнародної ініціативи Plastic Free July.

З 2008 року Auchan Україна почали впроваджувати проекти по сортуванню відходів, як починалося “усвідомлене сортування сміття” і які зараз впроваджуєте проекти? 

В компанії Auchan ми розуміємо, що усвідомлене сортування відходів - це коли сортуєш сміття не тому що це потрібно, а тому що розумієш важливість впливу відходів на екологічний стан довкілля та свого здоров'я в результаті.

Важливий сам процес розділення відходів на різні категорії з метою їх подальшої переробки або безпечного утилізування.

Цей підхід включає в себе розуміння, який тип відходів до якої категорії належить, наприклад, пластик, папір, скло, органічні відходи та знання про те, як правильно їх сортувати. 

В Auchan Україна відходи сортуємо з першого дня заснування, але звичайно з кожним роком стандрати змінюються і ми йдемо в ногу з ними. Окрім сортування в рамках співпраці з різними компаніями, ми зрозуміли, що локальні ініціативи дуже важливі.

Наприклад, один з гіпермаркетів сортує пластикову тару у їдальні, це майже 24 кг пластику в місяць. З 2021 року в усіх магазинах Auchan встановлені сортувальні бокси для клієнтів.

Паралельно, сортування відходів було впроваджено в службових приміщеннях і їдальнях для команд магазинів та офісу. 

Кілька років назад почали організовувати ознайомчі екскурсії для співробітників на Обухівміськвторресурси, щоб вони могли на власні очі побачити процес сортування та переробки відходів.

З 2008 року ми почали співпрацю з Обухівміськвторресурси і за цей час ми пройшли спільний шлях від простого до розширеного підходу сортування. З 2011 року Auchan Україна передали Обухівміськвторресурси на переробку 40 тисяч тонн вторсировини. 

Приватне підприємство Обухівміськвторресурси прокоментували співпрацю з компанією: "Усвідомлене поводження з відходами – це про відповідальний бізнес. Співпрацюючи з клієнтом Auchan Україна, ми вже стали друзями та однодумцями, що крокують пліч-о-пліч задля збереження навколишнього середовища.

Auchan використовують багато нашого допоміжного обладнання задля оптимізації процесів збору відходів та сортування. 

Спільно, ми приймаємо сучасні та економічно вигідні рішення, спрямовані ефективно вирішувати питання з відходами. Розуміємо, що наші дії сьогодні визначають екологічний стан завтра.

Зменшуючи, повторно використовуючи і переробляючи - ми робимо вклад у здорове майбутнє нашої планети!”, - зазначили в компанії.

Чи впроваджуєте в мережі ініціативи збереження продуктів харчування та зменшення харчового марнотратства?

В мережі Auchan підтримуємо декілька проектів по зменшенню харчового марнотратства. З 2020 року мережа розпочала впровадження проектів “Фудбанк” або Продовольчий банк, передаючи продукти в благодійні організації.

Станом на зараз фіксуємо понад 6 тонн переданих харчових продуктів. Для клієнтів мережі, в цьому році запроваджено проект зменшення харчового марнотратства в рамках ініціативи #saveпланету, створивши кошики з фруктами та овочами "Не марнуй - купуй", які доступні клієнтам за дуже вигідною ціною і таким чином ми змогли зберегти 75 тонн овочів та фруктів.

Окрім цього, за 2023 та частину 2024 року мережею Auchan в Україні було передано понад 445,87 тонн продукції місцевим фермерствам та зоопаркам.

Чому компанія підтримує міжнародну ініціативу Plastic Free July та як це впливає на результати зменшення пластику? Чи долучаються співробітники та клієнти магазинів?

З 2018 року Auchan Україна відмовились від пластикових пакетів на касах та в торгових залах. У 2021 році був введений в продаж пакет виготовлений з 100% переробленого пластику лініях кас, кукурудзяні пакети та багаторазові сітки для фруктів та овочів, а в відділах овочі та фрукти клієнти можуть скористатися паперовими пакетами, які є безкоштовними.

Ми скоротили використання пластику вдвічі за два роки, завдяки даним ініціативам. Також, біля кожного гіпермаркету та головного офісу встановлені розподільчі бокси для поліетилену, паперу та скляних відходів.

З цього ж року, 3-го липня ми відзначаємо Міжнародний день відмови від поліетилену. Цьогоріч ми взяли на себе ініціативу присвятити цілий липень відмові від пластику.

Звичайно, ми не говоримо про повну відсутність пластику в нашому житті, втім навіть маленькі зміни, будь то відмовитися від одноразових стаканчиків, соломинок для напоїв чи взяти з собою шопер вже створюють вплив для довкілля.

А якщо нас сотні чи навіть мільйони людей по всьому світу уявіть , який величезний вплив можна зробити такими дрібничками! 

Тому ініціатива Plastic Free July в Auchan Україна  несе в собі більш просвітницьку місію, що дає змогу співробітникам та клієнтам глибше зануритися в проблему пластикового забруднення. Кожен, на своєму рівні, може долучитися до Plastic Free July, обираючи шоппер замість пакету, горнятко для кави, замість пластикового стакану, чи то товари з переробленого пластику.

Також, Auchan Україна розвиває проєкти свідомого споживання серед клієнтів, адже головною запорукою зменшення непотрібного пластику - це обирати reusable пакування, де це є можливим. Так, на всіх магазинах є можливість придбати каву у своє горнятко з додатковою знижкою. 

Окремим проєктом є збір пластикових кришечок від напоїв, які відправляються на переробку, а на виручені кошти БФ Лелекер закуповує турнікети для лав ЗСУ. Станом на липень 2024 року силами клієнтів та співробітників Auchan Україна вже було зібрано понад 900 кг пластиковых кришечок. 

Ініціативи по зменшенню пластику в мережі, зменшення харчового марнотарства -  частина нашої компанії #saveпланету. Ми віримо, що кожен крок, навіть найменший, наближає нас до більш чистого та здорового майбутнього.