Обираємо вино з розумом: українське чи імпортне
У суспільстві сформувався стереотип, що імпортні товари якісніші та кращі, проте настав час змінити думку й переглянути топ вин українського виробництва, що не поступаються властивостями та смаками "заморським аналогам". Наш ринок суттєво змінився за цей час, тому варто трансформувати думку щодо конкурентної здатності вітчизняних товарів.
Спробуймо проаналізувати цю тенденцію у призмі сучасності та дійти до висновку, яким винам віддають перевагу українці.
Стереотипи та реальність винного ринку
Імпортери завжди намагаються вибороти першість та досягти провідних позицій на ринку, але українські виробники, такі як Villa UA, стійко тримають "оборону". Наш ринок відкритий для товарів від європейських виробників, тому українським компаніям важко тягнутися до прогресу. За 4 роки з дати скасування мита на ввіз для імпортного вина доля напоїв українського походження суттєво скоротилася.
Рейтинг українських вин не такий втішний, як би хотілось, проте вітчизняні виробники продовжують займатися виноробством навіть у тяжких умовах. Нам, українцям, варто підтримувати їх, щоб реальність винного ринку змінювалася на користь власних марок. Якщо ви знайдете вільну хвилину й переглянете огляд українських сухих вин, солодких чи напівсолодких, зрозумієте, що обирати є з чого! Прийшов час руйнувати стереотип, що імпортне — краще, бо це міф, що не відповідає реальності.
Імпортне вино: факти та статистика
Коли покупці обирають вино і бачать на етикетці, що його вироблено, наприклад, у Франції, то сприймають продукт як апріорі якісніший за вітчизняний. Ну а хіба французи чи італійці можуть імпортувати щось погане?
У виправдання хочеться зазначити, що подібний імідж склався недарма — європейські виробники пропонують дійсно гідні вина, проте і цінник вражає. Якщо потрібен варіант на кожен день та не за всі гроші світу, радимо дізнатись, які кращі українські вина 2024 року стали лідерами продажу. Вони доступніші за вартістю й не поступаються імпортним аналогам за ароматично-смаковими якостями.
Так, імпортні товари проходять суворий контроль й відповідають міжнародним стандартам якості, але й українські вина не випускаються у продаж без сертифікації. Виробникам потрібно документально доводити, що їхня продукція має право на існування на прилавках магазинів.
Хоч і статистика свідчить, що імпорт зріс на 44 %, слід взяти до уваги й експорт. Вітчизняний топ вин активно експортується до Казахстану – 24,5 %, Польщі – 16,2%, Латвії – 14,3%, Киргизстану – 6,5% тощо.
Складнощі українських виноробів
Сучасні реалії стали причиною того, що виноробна галузь України знизилась у продуктивності на 64 %, якщо порівнювати з попередніми роками. Це досить сумна статистика, але зміна погодних умов, руйнування великих площ виноградників і банальний дефіцит кадрів сприяють тому, що скоро доведеться відроджувати вітчизняне виноградарство.
Проте попри складнощі, наші винороби випускають у світ якісну продукцію — ексклюзивне українське вино з рейтингом 90+ поступово стає гідним конкурентом імпортним напоям.
Складнощі з якими зіштовхнулись українські винороби:
- тотальне скорочення ринку споживання шляхом вимушеної еміграції великої кількості жіночої аудиторії;
- високі показники інфляції та зниження покупної здатності;
- дефіцит кадрів у зв'язку з тим, що чоловіки стоять на сторожі захисту України;
- відсутність спонсорів і грантів, які б допомогли вивести вітчизняне виноробство на новий рівень;
- зміна клімату (відсутність дощів і аномальна спека негативно впливають на кількісно-якісні показники врожайності);
- велика кількість імпортних конкурентів, які мають на меті перевершити рейтинг українських вин.
Проте є одна головна перевага — на часі споживчий патріотизм. Українці все частіше роблять вибір на користь того, що виробляється в межах нашої країни. У лідери продажу все частіше потрапляє українська продукція, і це не може не тішити.
Якість імпортного вина: міфи та реальність
Якісне імпортне вино, яке подолало тисячі кілометрів до винної полиці в Україні, не може бути в одній ціновій категорії з українським. Чи готові ви віддавати кілька сотень гривень, щоб продегустувати алкоголь, який входить, до прикладу, в топ білих вин?
Не варто виправдовувати це якістю, оскільки сировина однакова, як і умови вирощування винограду. Коли ви бачите на полиці вино за бюджетну ціну, а на етикетці написано "розлито в Бургундії", варто задуматись: чи дійсно це так? Скоріше всього, регіон виробництва спеціально залишили невідомим — такий хитрий маркетинговий хід.
Можливо, європейські винороби мають трішки більше досвіду та власні секрети. Але провідні компанії не бачать таких суттєвих перспектив, що є перед українцями. На винних виставках імпортні товари регулярно виставляють на полиці з вітчизняними.
Крім того, помітно збільшилася кількість нагород, які отримують українські виробники на престижних міжнародних конкурсних дегустаціях. Можна стверджувати, що імпортовані товари не є кращими за ті, які виготовлені з душею українців.
Порівняння українського та імпортного вина
Українське виноробство знаходиться на початку еволюційного розвитку, тому ми маємо всі шанси зменшити на прилавках кількість імпортних конкурентів. Коли ж топ напівсолодких вин України чи інших видів напою буде складатися лише з продукції вітчизняного виробництва?
Це питання важке. І хоч в українців замалий досвід виноробства, якщо порівнювати з Францією чи Молдовою, у нас є всі шанси для того, щоб вийти переможцем на вітчизняній арені.
Головна перевага українського вина — доступна ціна. Якщо ви переглянете про червоне сухе вино рейтинг, то побачите, що напої від українського бренду набагато дешевше, ніж імпортні. Проте якість та ексклюзивні смакові звучання залишаються на високому рівні, тому неодмінно варто спробувати топ вин, виготовлених в Україні.
Українські підприємці, що займаються виноробством, обрали правильну позицію — вони націлені не лише на класику, а й на тренди. До прикладу, у продажу з'являються оранжеві вина, цікаві купажі, напої з автохтонних сортів винограду. Це все сприяє тому, що за декілька років вітчизняне виробництво зможе нарешті завоювати топові позиції у всіх рейтингах винного ринку України й не тільки.
Яким має бути якісне рожеве вино?
Алкогольні напої, що очолюють топ рожевих вин, мають вишуканий колір і смак. Вони набувають забарвлення не тільки залежно від сорту винограду, а й від того, що сік контактує зі шкіркою.
Якісні рожеві вина не містять барвників, оскільки натуральних фенольних речовин цілком достатньо для отримання цікавого кольору. Щодо смакових характеристик, то вони залежать від обраного сорту винограду: гренаш, піно нуар, мерло, сіра, каберне совіньон, монтепульчано тощо.
У топ рожевих вин входять як моносортові напої, так і купажні. Якісне "розе" має виражений присмак, приємний аромат і помірну міцність. Залежно від ваших уподобань можна обрати варіант із солодкими нотами, легкою терпкістю чи вираженою кислинкою.
Чудовим варіантом до легких страв чи свіжих фруктів стане Muscat Riviera від Villa UA. Цей освіжаючий напій приємно здивує чарівним ароматом мускату та троянди, фруктовим посмаком та яскравою кислинкою.
"Сліпа" дегустація: як перевірити якість вина?
Щоб на власному досвіді пересвідчитися в якості й позбутися флеру "імпортності", можна вибрати дві пляшки вина: українське та імпортне в однаковому ціновому діапазоні, щоб скуштувати зразки наосліп. Така дегустація дозволить вам визначити фаворита, покладаючись виключно на власні відчуття й смакові рецептори.
Ми впевнені, що ви віддасте перевагу вітчизняному напою. Топ напівсолодких вин України відкриє перед вами нові смакові та ароматичні горизонти, що закохають в продукт з першого ж ковтка. Просто спробуйте!
Кращі українські вина 2024 року представляють різні виробники, але з-поміж них виділяється Villa UA. Компанія працює на винному ринку вже понад 25 років і продовжує активно розвиватися завдяки людям, котрі закохані у свою діяльність.
Кожен ковток надихне вас на нові враження та здивує багатим, насиченим смаком, якому немає конкурентів навіть серед імпортних зразків. Вітчизняний виробник втілює в життя інноваційні технології, дотримується високих стандартів якості та не забуває про власний фірмовий стиль, що й робить напої особливими.
Тож досить шукати імпортне, коли є якісне українське. Топ білих вин, червоних або рожевих від Villa UA є символом смаку та насолоди, тому підтримайте вітчизняних виноробів та економіку країни!