Українська правда

Що їли Бріджертони? 5 десертів, які смакували у серіалі

30 червня, 10:00

Четвертий сезон "Бріджертонів" точно буде – однак, коли саме, досі достеменно невідомо. Якщо зважати на графіки виходу попередніх сезонів, нового можемо дочекатися аж у 2026 році.

То що робити, коли улюблений серіал закінчився, а натхненний ним настрій ні? Пропонуємо зануритися глибше в атмосферу "Бріджертонів" і скуштувати страв, якими пригощалися герої усіх трьох сезонів.

Аристократична сім’я та їх сусіди упродовж всього серіалу постійно смакували щось вишукане. На чайних столиках у вітальні, на довжелезних бенкетних столах завжди були фрукти у витончених тарелях, незліченні тістечка, печиво та чудернацькі десерти.

Серед страв, якими пригощалися наші улюблені герої оленина, копчений лосось з житнім хлібом, який за словами місіс Бербрук допоміг їй зачати Найджела, агрусовий соус, яким відволікали Шефілдів і міс Едвіну Шарма від скандалу з приданим. Але найбільше у серіалі було зображено десертів.

"Українська правда.Життя" зібрала рецепти страв, які куштували Бріджертони та їхнє оточення у серіалі.Звісно, ми не можемо бути певними, що десерти були саме такі на смак, але вони точно будуть дуже схожі і допоможуть вам створити відповідний настрій.

Аґрусовий пиріг

Цим десертом пригощали герцога Гастінгса, коли той завітав на вечерю до Бріджертонів.

Пиріг можна зробити і у прямокутній формі також. / Фото: HeikeRau/Depositphotos

Варіантів приготування цієї випічки може бути безліч – практично у будь-якому рецепті пирога пропоновані ягоди можна замінити агрусом. Ми пропонуємо вам спробувати пиріг з цікавим поєднанням смаків: пісочне тісто, приємна солодава кислинка агрусу і ніжний вершковий смак йогуртової заливки. 

Аґрусовий пиріг

Інгредієнти (на форму 26 см):
1 яйце + 1 жовток
150 г м’якого масла
0,5 скл. цукру
3 ст.л. сметани (можна замінити йогуртом чи кефіром)
1 ч.л. соди
борошно (скільки вбере, аби вийшло м’яке і ніжне тісто)

Для начинки:
750 г аґрусу (можна трохи більше або менше за бажанням)
1-2 ст.л. кукурудзяного крохмалю

Для заливки:
300 г йогурту чи сметани
1 яйце + 1 білок
1 п. ванільного цукру
2 ст.л. цукру (можна не додавати, якщо не любите солодке).
3 ст.л. борошна

Яйця збити з м’яким маслом, додати цукор, йогурт, соду і поступово додавати борошно, аби вийшло м’яке і ніжне пісочне тісто. Розкатати тісто і викласти на дно форми, встелене пергаментом, так, щоб вийшов бортик приблизно 2 см (тобто, діаметр розкатаного коржа має бути 28-29 см).

Помитий і висушений рушником аґрус пересипати крохмалем і викласти на тісто.

Збити інгредієнти заливки і вилити її на аґрус. Випікати при 180° С приблизно 35 хвилин, залежно від духовки. Коли охолоне можна присипати цукровою пудрою або залити розтопленим шоколадом.

Трайфл

Ще один десерт, який згадується у серіалі – трайфл. Леді Каупер хизувалася ним на вечері у Фезерінгтонів, аби справити враження на лорда Джека Фезерінгтона.

До десерту можна додати ягоди і фрукти, це додасть свіжості і може приємно відтінити смак. / Фото: fahrwasser/Depositphotos

Це класичний багатошаровий англійський десерт на основі бісквіта. Особливо вишуканим його робить крем сабайон, який готують з вина. Пропонуємо рецепт на печиві савоярді. Краще готувати його в невисоких піалах або келихах. 

Трайфл із кремом сабайон

Інгредієнти:
8 жовтків
100 г цукру
100 мл білого сухого вина (підійде звичайний мускат, але краще брати якомога ароматніше)
цедра 1 апельсина
100 г печива савоярді

Жовтки слід змішати цукром. Зніміть цедру з апельсина і трохи відкладіть, аби потім прикрасити десерт.

На паровій бані поставте миску з жовтками та цукром та нагрівайте помішуючи упродовж 5 хвилин. Додайте вино і продовжуйте нагрівати крем та помішувати до загустіння. Додайте цедру, перемішайте та зніміть з вогню.

Можна збирати десерт: на дно келихів покладіть печиво савоярді. Зверху викладіть крем та присипте його залишками цедри. Поставте десерт на ніч у холодильник, щоб печиво розм’якло.

Лимонний торт

Ювелір містер Брукс у другому сезоні нахабно напросився скуштувати цей десерт у міс Кейт Шарма. Виглядало дуже неввічливо, але його можна зрозуміти – торт дуже апетитний та ароматний.

У Євгена Клопотенка ми знайшли саме такий. Ніжний лимонний бісквіт, який може стати основою для торта з вершковим кремом, для десерту у стилі трайфл або навіть без крему бути самостійною стравою.

Лимонний торт з "Бріджертонів" був з кремом, однак навіть простий бісквіт завдяки цедрі і сокові лимона буде чудово смакувати. / Фото: paulistano/Depositphotos


Нагадаємо поради від шеф-кухаря, як приготувати ідеальний бісквіт:

  • Не робіть паузи між приготуванням тіста та випіканням.
  • Ставте бісквіт випікатися лише у вже розігріту до 180°С духовку.
  • Не відкривайте дверцята духовки під час випікання.
  • У кожної духовки свої особливості. Якщо ви бачите, що бісквіт зверху починає пригорати — опустіть його на нижчу поличку духовки.
  • Перед тим, як витягнути бісквіт з форми, дайте йому повністю охолонути за кімнатної температури.

Лимонний бісквіт

Інгредієнти (на форму діаметром 20 см):
5 яєць
160 г цукру
160 г борошна
сік та цедра 1 лимона
20 г вершкового масла для змащування форми
⅓ ч. л. солі

Відділіть білки від жовтків у дві окремі сухі миски. До білків додайте цукор, сіль та збийте міксером до стійких піків.

Поступово, по одному додайте до білкової маси жовтки і продовжуйте збивати до однорідності.

Додайте сік та цедру лимона до яєчно-цукрової маси.

Увімкніть духовку розігріватися. Додайте до збитих з цукром яєць борошно. Вмішуйте його силіконовою лопаткою, повільними хвилеподібними рухами.

Форму для запікання застеліть пергаментом і змастіть маслом. Обережно перелийте тісто у форму, розрівняйте лопаткою та запікайте у режимі верхнього-нижнього нагріву 40 хвилин при температурі 180°С.

Морозиво

Морозиво герої "Бріджертонів" їдять часто і апетитно. Воно раз по-раз вигулькує в кадрі у високих креманках, напіврозтале, часом класичне вершкове, а іноді фруктове чи ягідне з різноманітними посипками. Пенелопа так захопилася ним, що взяла занадто багато і навіть не одразу змогла відповісти на звернення лорда Деблінга до неї. Яке ж, мабуть, смачне!

Таке морозиво чудово смакуватиме з горішками і вафлями. / Фото: AntonMatyukha/Depositphotos

Пропонуємо класичний рецепт вершкового морозива, який стане ідеальним десертом у спеку. Спробуйте – просто ложку оближете, як герцог Гастінгс. 

Класичне вершкове морозиво

Інгредієнти:
4 жовтки
100 гр цукрової пудри (буде досить солодке, можна й менше)
ваніль
100 мл молока
500 мл жирних вершків (не менше 30%)

Жовтки розтерти з ваніллю і пудрою. Додати молоко і поставити на повільний вогонь. Варити до загустіння безперервно помішуючи. Суміш не можна доводити до кипіння, інакше в морозива буде яскравий присмак яєць. Краще її недогріти, аніж перегріти.

Консистенція варива повинна стати як у сирої згущенки. Остудіть його до кімнатної температури постійно помішуючи.

Коли вистигне, можна починати збивати вершки до повітряної консистенції. Далі додати до суміші із жовтками і перемішати на низькій швидкості або ж просто лопаткою.

Викласти суміш у лоток і ставимо в морозилку. Бажано кожні пів годинки акуратно перемішувати лопаткою, аби суміш не кристалізувалася.

Мілфей (Mille-feuille)

Мілфей (Mille-feuille) – французький десерт, який нагадує Наполеон. Його готували в домі Бріджертонів для лорда Самадані. За сюжетом, рецептом улюбленого смаколика лорда поділився саме його кухар.

Крем краще викладати кондитерським мішком. Буде не лише смачно, а й гарно. / Фото: natapetrovich/Depositphotos

Іноді назву цієї страви вживають як тотожну класичному Наполеону, однак це не зовсім правильно. Кухар Євген Клопотенко зауважує, в Мілфей коржі мають лишатися хрумкими, а не просоченими, тож десерт збирають безпосередньо перед подачею. Зазвичай у нього менше коржів, аніж у Наполеона, до крему додають шматочки свіжих фруктів, та й взагалі, Мілфей – скоріше тістечко, аніж торт.

Пропонуємо зекономити час і приготувати Мілфей з уже готового листкового тіста. Нам же потрібен настрій, а не втома, правильно? 

Мілфей з ягодами

Інгредієнти:
500 г листкового тіста
300 мл вершків 33 % жирності
10 г ванільного цукру
2 ст. л. цукрової пудри
5 великих свіжих полуниць або інші ягоди
свіжа м'ята для подачі

Розморожене листкове тісто розріжте на прямокутники, розміром 9 на 20 см. Розкладіть коржі вільно на застелене пергаментом деко та запікайте у розігрітій до 200 °С духовці 15 хвилин. Залиште охолоджуватися за кімнатної температури. Якщо під час випікання тісто сильно піднялося, трішки надавіть зверху рукою або проколіть корж виделкою.

Збийте міксером вершки до густої консистенції. Вони мають бути холодні, а миска, в якій збиваєте, суха. Перші 30 секунд збивайте на маленьких обертах, а потім увімкніть максимальну швидкість. Додайте до вершків цукрову пудру, ванільний цукор та ще раз збийте, щоб об'єднати інгредієнти.

Помийте та висушіть рушником ягоди. Якщо ягоди великі, поріжте їх на слайси.

Збираємо десерт: перший прямокутний корж щедро змащуємо збитими вершками (для цього найкраще використовувати кондитерський мішок з насадкою або силіконову лопаточку). Зверху викладіть пластинки ягід, накрийте їх другим коржем і знову змастіть його вершками та викладіть ягоди. Накрийте все третім коржем та прикрасьте листочками м’яти.