Українська правда

У День ув’язненого письменника в Києві відбудеться щорічна акція "Порожні стільці"

- 13 листопада, 14:18

15 листопада о 14:00 на Софійській площі в Києві відбудеться щорічна правозахисна акція "Порожні стільці" на підтримку журналістів, письменників, діячів культури та правозахисників, які зникли безвісти, були ув’язнені чи перебувають у полоні.

Про це повідомили організатори акції Український ПЕН та Центр громадянських свобод.

На Софійській площі встановлять інсталяцію з порожніх стільців з іменами незаконно ув’язнених, полонених і зниклих безвісти авторів, медійників, митців та правозахисників.

"Захід має на меті обʼєднати зусилля всіх, хто підтримує Україну і бореться за звільнення незаконно увʼязнених цивільних осіб та військовополонених внаслідок війни Росії проти України", – зазначили організатори.

Під час акції планують розказати історії зниклих безвісти, незаконно ув’язнених і полонених українських авторів, митців та правозахисників. До акції також долучаться колишні в’язні Кремля, зокрема правозахисник, журналіст, громадський діяч, військовослужбовець Максим Буткевич і військовослужбовиця, волонтерка, поетка та громадська діячка Юлія "Тайра" Паєвська.

15 листопада відзначається День ув’язненого письменника або День порожніх стільців (Empty Chair Day). Порожні стільці на правозахисних акціях цього дня є символом авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування, зникнення чи вбивство.

За даними Інституту масової інформації, станом на 24 серпня 2025 року в ув’язненні перебувають щонайменше 26 цивільних українських медійників та один журналіст-комбатант. Проте правозахисні організації досі отримують повідомлення про переслідування журналістів на окупованих територіях та їх увʼязнення.

Нагадаємо, інформаційна кампанія пам’яті митців, життя яких забрала повномасштабна війна Empty Chair Day в Україні стартувала у 2023 році.