"Ситуація не безнадійна": у Конго п’ятеро людей одужали від рідкісного штампу Еболи
У Конго, де стався спалах Еболи, повністю одужали четверо медсестер, які інфікувалися рідкісним штамом Бундібуджіо. Загалом вилікувалися від цієї недуги п'ятеро людей.
Фахівці очікують, що кількість тих, хто одужав, зростатиме, зауважили у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ), повідомляє Reuters.
На початку травня організація оголосила про спалах рідкісного штампу вірусу Еболи в Конго та Уганді. Наразі кількість підтверджених випадків зросла до 282, 42 пацієнти загинули. Ситуацію називають як ту, що не відповідає критеріям пандемії.
"Хоча наразі немає ліцензованої вакцини чи лікування від Еболи, спричиненої штамом Бундібуджіо, це не безнадійно, оскільки її можна пережити за умови належної медичної допомоги", – зауважив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.
Поточний спалах вже 17-й в історії Конго і третій за масштабами з моменту виявлення вірусу Еболи. Прогнозується, що за умови ранньої діагностики та своєчасного доступу до медичної допомоги кількість хворих зменшиться.
Раніше у ВООЗ також повідомили про одужання співробітника лабораторії. Тож загальна кількість тих, хто вилікувався, зросла до п'яти.
Водночас у Бразилії та Італії наразі перевіряють пацієнтів із підозрою на вірус, які нещодавно подорожували до уражених країн.
Бразильська влада повідомляє, що у Сан-Паулу в чоловіка з підозрою на Еболу тест виявив менінгіт. Пацієнт – громадянин Конго, який звернувся до лікарів із лихоманкою після поїздки на батьківщину.
Іншу підозру зафіксували в Ріо-де-Жанейро. Проте в цієї людини, яка нещодавно повернулася з Уганди, підтвердили малярію. Втім, в обох випадках поки повністю не виключають ймовірність супутнього інфікування Еболою.
В Італії також госпіталізували чоловіка, який прилетів із Конго з подібними симптомами. Проте його тест на вірус виявився негативним.
Раніше фахівці встановили, що стримування нового спалаху Еболи у Конго ускладнилося через несвоєчасне виявлення маловивченого штаму вірусу.