Карпа з гарбузом і чоловіком прийшла захищати українську мову
Попри зимовий сезон, у суботу 20 лютого біля Конституційного суду України виріс невеличкий пагорб із гарбузів. Не подумайте, ніхто ні до кого не сватався.
Овочевий парад зініціювала ГО "Не будь байдужим" у відповідь на визнання КСУ неконституційною вересневу постанову Кабміну, що зобов'язувала загальноосвітні навчальні заклади "в робочий час постійно застосовувати українську мову".
Акція вийшла доволі малочисельною, хоча і яскравою - нарядний колір гарбузів тому сприяв. Натовп створювали в основному фотографи, приваблені оригінальною формою протесту, журналісти і з десяток активісті ГО у формених зелених жилетках.
Млявість акції впадала в око - чи то сіра погода сприяла, чи то вихідний день. Якщо метою було просто висловити "фе", то все в порядку. Але якщо захід таки передбачав діалог із іншою стороною, тобто з КСУ, то субота 20 лютого явно до того не надавалась.
Парадоксально, що зазвичай активні в ЗМІ учасники і творці сучукрліту та інші любителі побити себе в груди і поплакати над долею української мови та української книги засіли десь у своїх катакомбах тіньового інтелекту.
Цифри скажуть краще - з усіх публічних діячів мистецтва прийшло аж шестеро.
Ірена Карпа прийшла з чоловіком Норманом Полом Хенсеном і собакою Кармою в супроводі свого літературного агента. Ситуація з постановою неабияк її обурює:
Мене це все дістало. Я не розумію, яким чином люди отримують задоволення від того, що принижуються. Кажуть, що "все мы братья", але ні хріна ми не "братья".
Авторитет вчителя дуже сильний. Якщо вчитель говорить на уроці українською, а між уроками - російською, то всім зрозуміло, що вчитель фальшивка. Діти дуже добре все відчувають.
Ірена Карпа (ліворуч) і Юка Гаврилова (праворуч) |
Немає нічого принизливого в тому, щоб на роботі говорити державною мовою.
Звідки такий супротив, я не розумію. Вчителі, якщо вони взагалі є носіями культури, повинні думати не лише про зарплату.
Вадим Красноокий, соліст гурту "Mad Heads" поділяє ці аргументи, додаючи приклад із власного життя:
Використання в школі української мови створить для дитини мовне середовище.
В мене є купа друзів, які, попри свою проукраїнську позицію, не володіють українською мовою. Все тому, що вони просто не мають такої можливості в силу обставин. У нас же в країні немає курсів української мови, де б, як на хороших курсах іноземної мови, відбувалося повне занурення в мовне середовище.
Російською я спілкуюся лише з росіянами. Ну, так само з рештою іноземців я говорю іншими іноземними мовами.
Я суджу по своїй доньці - україномовні діти страждають від цих суржикомовних тьотушек. Тут ідеться про те, що порушуються права людини.
Моя дитина вчить 3 іноземні мови: англійську, німецьку і російську. Я хочу, щоб моя дитина знала російську як іноземну.
Найсумніше те, що своє рішення КС прийняв у ході виборчої кампанії. Оскільки один з кандидатів у президенти дуже чітко пояснив свою мовну позицію, то виглядає так, що КС став філіалом Партії регіонів.
Дуже показово, що відбулося повернення до того, з чого ми починали в 1991 чи 1992, і що це співпало з перемогою Партії регіонів. Якщо ми будемо протестувати на кухні - нічого не зміниться.
Справді: рамки кухні розширили - як мінімум винесли гарбузи на вулицю.