Українська правда
Життя

Українізація та мовне питання турбують українців найменше - опитування

Версія для друку Коментарі 47
12.04.2010
Проблема насильницької українізації та витіснення російської мови непокоїть менше 5% українців, які взяли участь у соціологічному опитуванні.

Ще менше лише 3 % занепокоєні напруженими міжнаціональними стосунками. Про це свідчать результати опитування, яке GfK Ukraine здійснила в березні 2010 року.

Найбільшим чином українці занепокоєні інфляцією: про це повідомили 55,8% респондентів у віці старше 16 років.

Другою найвагомішою проблемою на думку опитаних є безробіття (40,5%). Третина респондентів стурбовані нестачею грошей, щоб жити нормально й не влазити в борги.

Одночасно, такі проблеми як насильницька українізація та витіснення російської мови, а також напружені міжнаціональні стосунки посідають два останні рядки у рейтингу проблем, які зараз непокоять людей (4,8% та 3% відповідно).

Більше за інших українізація непокоїть мешканців Південного регіону (9%), проте й в цих областях ця проблема посідає передостаннє місце.

У Східному регіоні лише 6,6% респондентів відповіли, що їх турбує насильницька українізація. Міжнаціональні стосунки непокоять мешканців Півдня та Сходу найменшим чином (4% та 3% відповідно).

"Результати опитування підтверджують, що політичні сили лише спекулюють на мовному та національному питаннях, тоді як справжні вимоги громадян до влади - приборкати зростання цін та забезпечити робочі місця", - говорить Гліб Вишлінський, заступник директора GfK Ukraine. 

Опитування проводилося з 2 до 19 березня 2010 року. Було опитано 1000 респондентів віком від 16 років.

"Українська правда. Життя"

Українець _ 19.04.2010 05:43
Мій коментар до публікації відношення не має. Хочу лише скористатися тим резонансом, який вона викликала. Українці, маю до вас пропозицію, сподіваюся що хоча б частина з вас мене підтримає. Ця пропозиція така: Я ПРОПОНУЮ НЕ РЕАГУВАТИ НА РОСІЙСЬКОМОВНІ КОМЕНТАРІ. Це означає: а) не відповідати на них б) не цитувати їх. Таким чином ми можемо досягнути подвійної мети: а) з часом, левова частина російськомовних тролів піде шукати їжу в інше місце б) та частина російськомовних що залишиться, вимушена буде спілкуватися (а ті хто не вміє - вчити) українською. Тобто окрім санітарної, такий захід здійснюватиме ще й просвітницьку функцію. Перевагою є те, що в першу групу на 99% (вибачте - це мій досвід) потрапляють росіяни, що до нашої країни відношення не мають. Остання група - інтелектуально-повноцінні люди, що принаймні здатні розмовляти двома мовами, або вчити інші - з такими дискутувати нам на користь. Хто вважає за потрібне - тиражуйте мою думку. Без образ.
1111 _ 13.04.2010 11:52
ілона _ 13.04.2010 09:22
Брехня!
----------------------------
А ЧОМУ?????? тому що пані Проня не согласнія? Так від того реальний світ не зміниться:))))))))))))))
Fist _ 13.04.2010 11:06
Глобальної проблеми українізації не існує - навіть у Криму.... І це факт.
Якщо ж буде проведено чесний перепис, то переконаний, що й кількість українців в Криму зросте!
Досить спекулювати цими видуманими загрозами.
З мовним питанням все теж зрозуміло: хочеш вчитися рідною мовою - вчись. Проблема лише в тому, як дати можливість не лише росіянам, а й кримським татарам, грекам, вірменам і т.д. реалізувати таку можливість.
До речі - і українцям Криму)))
У нас є одна спільна держава, в якій треба навести лад і на цьому ставимо крапку!
ілона _ 13.04.2010 09:22
Брехня!
Валуєв _ 13.04.2010 09:09
Діаспорам , комуністам і шовіністам вигідно мати російську мову, ті народи, які розсіяні по світу будуть комфортніше для їх єднання мати 3-4 мови і їх підтримувати, ніж , наприклад, 20. Комуняки мріють про чевону імперію, яка починається з інтернаціоналізації малих народів до одного знаменника, шовіністи теж знають, що окупувати , як Гітлер Австрію, легше коли одін язик. Для українців однозначно nht,f підтримувати ту мову, яка є на графіті в св. Софії київський. Є мова - є нація, немає мови є населення колонії. І польска ближче до російської ніж до української. Пйотр. Облоки, тощо
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте