Українська правда
Життя

Києво-Могилянську академію можуть позбавити статусу університету

Версія для друку Коментарі 28
21.01.2011
Фото СТБ
Норма нового законопроекту "Про вищу освіту", в якій статус вишів визначатиметься винятково за кількістю студентів, які там навчаються, призведе до позбавлення Києво-Могилянської академії статусу університету.

У законопроекті "класичний" університет визначається як такий, де за денною формою навчається не менш як десять тисяч студентів, а "профільним" може називатися той виш, що налічує не менш як шість тисяч студентів. Водночас у Києво-Могилянці їх майже удвічі менше.

Про це під час прес-конференції у четвер заявив представник студентської колегії НаУКМА Єгор Стадний, передає УНІАН.

"Кількісно-профільний підхід в законопроекті, який зареєстрований його авторами Єфремовим, Луцьким та компанію, суперечить здоровому глузду. Адже за цією класифікацією Могилянка не може називатися навіть академією, і підпадає під категорію коледж. Утім, це не вкладається в голові жодної людини, яка знає, що таке Києво-Могилянська академія", - сказав Стадний.

Він також додав, що відповідно до статусу вишу може скоротитися і фінансування.

Відтак студентська колегія НаУКМА має намір підтримати акцію протесту "проти подальшої комерціалізації вищої освіти та тотальної корупції у системі", що призначена на 31 січня.

Окрім скасування вище згаданого законопроекту "Про вищу освіту", вихованці Києво-Могилянської академії вимагатимуть від урядовців припинити чинити тиск на університет і затвердити його статут, в якому записано докторську школу та PhD-програми (докторські програми західного зразка), вільне відвідування лекцій студентами та багато інших речей, зокрема права вишу складати самостійно свій штатний розпис.

Також в академії виступатимуть за повернення автономії вишам.

- Ми хочемо реальної автономії університетів не у вигляді міністерської чи ректорської диктатури, а дієвої системи демократичного самоуправління за широкої участі студентів та викладачів, - резюмував Єгор Стадний.

zevs2010 _ 24.01.2011 02:21
Могилянская Академия - разплодник укро-фашизма. Во время войны курляндская академия славянской асимиляции и ненависти. Там убивали людей в подвалах. Учили зверским пыткам. Замучали бутюшку Попаса Ялдаева за то, что он гнал в Лавре самогон для продажи и помощи Красной Арми и маленьким деткам. А Русского протоиерея Сусла ( в миру Серёжу Дубова) зверски казнили невиданным даже на Руси образом. Ему вспороли его разпухший с голоду православный живот туду вставили маленькую комсомолку, которой тоже разрезали живот и вставили в него убитого мишку с киевского зоопарка(фашисты не любили медведей). Всё это исполнял Оберштурмфюрер СС Шухевич. В разное время Академию закончили: Герман Фегеляйн, Ирма Грезе, неизвестный брат Бандеры, граф Чиано (зять мусолини), Гонгадзе (грузин). Виталина Ющенко и многие другие фашисты и помаранчевые...
Pravednik _ 23.01.2011 08:54
Фашисто-москалі при владі. Такого україноненавистника, як палковник Кабачник, Україна давно не бачила. Але ці істоти не вчили історію. Від 33-го до 45-го, від 37-го до 53-го...І так дуже багато прикладів, коли колесо історії для тиранів ставало таким маленьким, що вони навіть і не думали про свій кінець. Але не варто цю зграю призивати до шанування загальнолюдських цінностей, відмовитись від гроблення української державності в цілому. БОЖЕ, дай нам єдності випрямити спину!!!
nwa4ever _ 22.01.2011 20:25
Я у КМА вчилася і буду вчитися, навіть якщо вельмишановний пан Табачник зробить з неї ПТУ. Бо впевнена, що таких знань і практичних навичок(!) більше ніякий "унівєр" мені не дасть. Хочу формуватися як людина в нормальному оточенні, а не деградувати і вже на першому курсі (як більшість колишніх однокласників) вчитися давати на лапу, жити по прейскуранту, переходити на російську, коли все життя розмовляють українською, щоб вписатися у "калєктів".
На свідомих самодостатніх людей які себе поважають такими примітивними речами не вплинеш і не пригнобиш, бо "a man can be destroyed, but not defeated". Навіть якщо і відберуть у КМА статус, то принаймні половина моїх однокурсників не збирається збирати манатки і тусувати на юрфак в Шеву, КІМО, ОНЮА чи Я.Мудрого. Їх цілком задовільняє і наша "бурса"

Одного ніяк не зрозумію, що вони хочуть зробити з нашої країни і чи зможуть вони самі жити в тому, на що вона перетворюється ?..
katerina111 _ 22.01.2011 18:02
Наступ йде тотальний.Зустріла сусідка, в якої донечка вчиться в гімназії при "Могилянці", що на Троєщині. Забирають приміщення де навчаються учні і пропонують переходити в іншу школу.Бідкалась що батьки зробили ремонт а тепер прийдеться знову робити ремонт.... Цікаво як довго ми будемо терпіти свавілля цієї о р д и?
Сиверянин _ 22.01.2011 13:09
Подход здесь не "кількісно-профильний", а стадно-козлинный,присущий российской холуйне.
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте