Українська правда
Життя

Вчені з'ясували, чому у динозаврів були довгі шиї

Версія для друку Коментарі 2
23.03.2011
Вчені з'ясували, навіщо зауроподам - гігантським динозаврів, що пересувалися на чотирьох кінцівках, була потрібна довга шия.

Зауроподи були найкрупнішими тваринами з усіх, які коли-небудь бродили по суші. При середній довжині близько 30 метрів деякі ящери могли досягати 58 метрів, а максимальна довжина їхньої шиї складала до 9-11 метрів.

До теперішнього моменту у вчених не було єдиної точки зору щодо біологічного сенсу настільки довгої шиї.

Автори нової роботи, опублікованої у Biology Letters, використовуючи математичні моделі, розраховували енергетичні витрати зауроподів з роду Брахіозавр.

Вчені показали, що дев'ятиметрова шия, за допомогою якої ящери могли дотягнутися до віддалених джерел їжі, дозволяла їм заощадити до 80 відсотків енергії - якщо б шия була коротшою, динозавром довелося б переміщати все величезне тіло цілком, пише Лента.ру.

Дослідники порівнюють брахіозавра з пилососами старої конструкції, які складалися з масивного апарату і довгого шланга. Подібність підсилює той факт, що зауроподи не пережовували їжу, а, швидше, втягували її в себе - їхня шия не могла б утримати голову з масивними щелепами.

Нова робота прояснює призначення довгої шиї, проте не до кінця пояснює біологію зауроподів. Так, в більш ранніх роботах було показано, що ці ящери, ймовірно, не могли тримати шию вертикально - для того, щоб підтримувати кровообіг у дев'ятиметрової колоні, серце ящерів повинно було б бути величезних розмірів і витрачати на свою роботу дуже багато енергії. Якщо це припущення вірне, то воно означає, що зауроподи могли харчуватися тільки травою або невисокими чагарниками.

zevs2010 _ 23.03.2011 21:12
Якби їх кілька відтворити, випустити в межигір,я що б морду перехилив через паркан і з,їв всіхпочуя.
atthe _ 23.03.2011 16:31
коротше з"ясували, що нічого не ясно... вчені блін... я б мабуть теж зміг би видавать кілька подібних побрехеньок на місяць, за ті гроші, що платять цим створювачам математичних моделей шиї вимерлих тварин...
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте