У Skype стало можливе прослуховування?

— 24 липня 2012, 18:32

Водночас нещодавно з’яивлась інформація, що цієї весни Skype вніс зміни у свої програми і тепер легше здійснювати прослуховування розмов. Skype не зміг остаточно підтвердити чи спростувати звинувачення, пише Slate.

То що ж змінилось? У травні 2011 року Microsoft купила Skype за 8.5 млрд доларів. За місяць після того компанія отримала патент на технологію "законного перехоплювання" для використання телефонними службами і Skype, пишуть Вести.

Ця технологія дозволяє приховано копіювати інформацію, передану під час сеансів зв'язку.

Як зазначає техноблог Slate, неможливо точно сказати, чи почав Skype використовувати цю технологію, виконуючи вимоги поліції та інших урядових структур. На пряме запитання такого роду в Microsoft прямо відповісти відмовилися, що дало виданню привід припускати: від користувачів приховують правду.

Далі новину почали тиражувати інші інтернет-видання, не соромлячись на провокаційні заголовки, що викликало у мільйонів користувачів Skype закономірне занепокоєння.

РЕКЛАМА:

Slate нагадує, що навесні в Мережі почали з'являтися повідомлення про розпочату Microsoft перебудову архітектури Skype. Представники компанії заявили, що передбачувані зміни в програмі є звичайними доробками продукту, і немає ніяких підстав вважати, що сервіс намагається виконати вимоги уряду про прослуховування.

"VoIP-сервіс співпрацює з правоохоронними органами, наскільки це юридично і технічно можливо", - заявив представник Skype Хаїм Хаас.

Відповідно до політики конфіденційності Skype, компанія залишає за собою право передавати вдалі за запитом, принаймні певну частину інформації. Це стандартна практика - так, соціальна мережа Facebook перевіряє підозрілі розмови користувачів і повідомляє про них до правоохоронних органів.

В Skype, за даними за минулий рік, зареєстровано 663 000 000 користувачів.

І прослуховувати всіх користувачів підряд досить важко і багато в чому просто не потрібно - зазначає PCWorld, коментуючи паніку у мережі навколо "прослуховування Skype".

Тим не менш, не відповідаючи прямо на хвилюючі користувачів і пресу питання, Microsoft аж ніяк не сприяє спаду хвилі чуток. Експерти радять корпорації випустити офіційний звіт про надання інформації урядовим органам по аналогії з документами, що випускаються Google і Twitter.

Реклама:

Головне сьогодні