Українська правда
Життя

У Нідерландах зробили дитячий майданчик, де енергію дітей перетворюють на освітлення. Фото

Версія для друку Коментарі 0
01.10.2013
Самотужки забавку не розігнати: діти разом крутять карусель і виробляють кінетичну енергію для освітлення атракціону вночі.

Один із трендів сучасності – генерувати енергію з будь-якої рутинної справи: бігу, прийняття душу чи миття посуду. Архітектурна студія ecosistema urbano вирішила видобувати енергію з дитячих ігор, пише Велика Ідея.

Виготовлена ними енергетична карусель розважає дітей та пояснює їм принципи виникнення енергії. Карусель нагадує велетенський яскравий гриб із канатами, на яких можна висіти чи сидіти. Під час крутіння каруселі виробляється кінетична енергія, яка збирається в батареї та використовується для підсвічення атракціону у вечірній час.

 

Карусель розвиває в дітей не лише уявлення про альтернативні джерела енергії, але й колективну свідомість – самотужки забавку не розігнати. Карусель була виготовлена на замовлення влади нідерландського міста Дордрехт.

 
 
 

Свого часу південнокорейські інженери розробили схожу ідею – "Парк енергії". Парк, що складався з різних коліс, вітряків та панелей для видобування енергії, також мав на меті навчати дітей та акумулювати енергію їхніх ігор.

Парк Енергії

Крім того, розробники гойдалки Giraffe Street Lamp спробували забезпечувати світлодіодне освітлення за рахунок енергії від розкачування.

 

А винахідники ігрового майданчика Kidetic використали принцип динамо-машини, який дозволяв за кожну годину функціонування майданчика виробляти енергію, достатню для роботи 20 ламп.

 
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте