Українська правда
Життя

З серпня ФСБ матиме доступ до паролів і логінів користувачів

Версія для друку Коментарі 40
03.06.2014
Фото користувача Elias Bizannes (flickr.com)
Інтернет-компанії в Росії з серпня цього року будуть передавати ФСБ інформацію про користувачів, у тому числі логіни, паролі та інформацію про активність у акаунті.

Про це пишуть "Ведомости" з посиланням на учасників робочої групи при  Мінкомзв’язку РФ.

Як зазначає видання, з 1 серпня, в Росії почне діяти так званий антитерористичний пакет поправок в законодавство.

Нові норми зобов'язують інтернет-компанії протягом півроку зберігати дані про своїх користувачів і на першу вимогу передавати їх уповноваженим органам, які ведуть оперативно-розшукову діяльність.

Яку саме інформацію хоче отримувати держава від інтернет-компаній, вперше розписано в регламенті ФСБ, на який посилаються "Ведомости".

З документу випливає, що правоохоронним органам потрібна практично вся інформація про дії користувача в мережі.

Це ідентифікатор користувача (логін), всі адреси електронної пошти (як основної, так і тієї, що використовується для переадресації), список всіх його контактів, категорії контактів (друзі, передплатники), кількість і обсяг отриманих та переданих користувачем повідомлень, всі зміни в акаунті і спроби його видалення.

Ділитися зі спецслужбами треба буде і даними про те, коли і які саме сторінки соцмереж, інтернет-форумів, блогхостингу відвідують користувачі.

Державу цікавлять навіть назви пристроїв, з яких виходить в інтернет користувач, і які програми і DNS-сервери при цьому використовує.

Спецслужби Росії вирішили, що також їм необхідний доступ до даних про платні послуги, які користувачі купують в інтернет-компаній, включаючи суму і назву платіжної системи. На продаж товарів через інтернет ця норма не поширюється.

Але компанії не зобов'язані зберігати і ділитися змістом листування, постів, коментарів та інших повідомлень користувача.

На думку представників видання, в першу чергу під нові норми потраплять такі соцмережі як Facebook, Twitter і "ВКонтакте", блогохостинги та форуми. Під нові норми не підпадають освітні, наукові ресурси, сайти про культуру і т.п.

Андрій Пугачов _ 21.06.2014 12:43
Я думаю, що твітер і ФБ навряд чи будуть щось давати ФСБ, хіба що копня під сраку. А от однокласники та ВК - ці все розкажуть. До речі, видалився з них ще у березні. Чого і вам бажаю
Ira Rodionova _ 07.06.2014 15:25
Сергій Андрющенко:
Рею Бредбери даже в страшном сне не могло привидиться, что его фантазии будут воплощены в жизнь полковником Путиным.
Главное, чтобы еще некоторые фантазии Гарри Гаррисона не сбылись... а то совсем худо будет :(((
Це не стільки інформація для роздумів, скільки керівництво до дій, особливо для мільйонів тих громадян України, які у свій час повідкривали свої "кабінети" в однокласниках, в контакті, в майл-ру тощо...

Що робити? Прощатися з Росією й в Інтернет-мережі, шляхом закриття власних акаунтів по всіх російських доменах .ru

Другими словами: нехай Росія у власному маразмі та мракобіссі тоне... сама!
Int Itu _ 04.06.2014 00:42
Чисто фашисткая диктатура, раша еще не поняла что она уже почти северная корея. Еще думают что они цивилизованые, посмотрите "парад" в Москве- смеялся, 1980-е отдыхают. Еще "Чебурашку" запустят, тоесть закроют обыкновенным гражданам россии выход в мир и да здраствует питиночет, главное чтобы михалков и компания не зализали зад путину,а то запор начнется!
Рома Пащенко _ 03.06.2014 22:12
Хутин Пуй ла ла ла ла ла ла ла ла ла
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте