Українська правда
Життя

Незрячий науковець вперше в Україні захистив докторську дисертацію

Версія для друку Коментарі 0
22.12.2015
У вівторок, 22 грудня, в Інституті спеціальної педагогіки Національної академія педагогічних наук захистив ступінь доктора психологічних наук незрячий науковець Євгеній Клопота.

"Така подія відбулася вперше за часів незалежності України", - повідомила "Українській правді. Життя" начальник відділу аспірантури і докторантури Інституту спеціальної педагогіки НАПН Ольга Прокопенко.

Клопота, який є доцентом кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Запорізького національного університету, є повністю незрячим. Він втратив зір у віці 6 років.

Тема його докторської дисертації "Психологічні основи інтеграції в суспільство осіб з вадами зору", обрана не випадково, він на власному прикладі довів можливість повноцінного життя і самореалізації нарівні і в однакових умовах зі зрячими.  

У 2004 році Клопота захистив кандидатську дисертацію у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна на тему "Особливості формування Я-образу в осіб з вадами зору". З 2005 року він розробляє тему інтеграції людей з вадами зору в суспільство.  

"Українська правда. Життя"

АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте