Українська правда
Життя

"Закрийте рот, ви мене дістали": у київській школі скандал через поведінку вчителів. Документи. Аудіо

Версія для друку Коментарі 17
28.03.2016
Фото the-city.kiev.ua
Поведінка вчителів київської школи № 78 обурила батьків учнів 5А класу і змусила їх хвилюватись за психологічний стан дітей.

Про ситуацію у закладі, який знаходиться у самому центрі столиці, "Українській правді. Життя" розповіли батьки школярів.

17 березня вони подали кілька скарг.

Перша – директорові на вчителів зарубіжної літератури та основ здоров’я "за жорстке, негуманне ставлення до дітей і казарменні методи виховання, приниження їхніх особистостей".

Наталя та її син – вимушені переселенці з Криму. Вони виїхали до Києва у квітні 2014 року, одразу після псевдореферендуму.

Хлопець пішов до школи, яка була найближче до нового дому. Наталя розповідає, що у школі пішли їм назустріч і прийняли до 4 класу, де процес адаптації проходив добре.

У цьому навчальному році хлопець перейшов до 5А класу, і викладала у нього вже не одна вчителька, а різні учителі.

Згодом він почав скаржитись на головний біль після уроків, бо вчитель кричить, а потім зовсім відмовився йти на урок.

78-ма київська школа біля Олімпійського стадіону. Фото interesniy-kiev.livejournal.com

"Перед 8 березня моя дитина сказала мені: не води мене до школи, я не можу там сидіти. Він став сонним і не міг займатись із репетитором з англійської мови", підтвердила Наталя, мама п’ятикласника.

Схожі проблеми були і у інших учнів класу. Як повідомила Ольга, мама одного з хлопців, – її син ще минулого року мав проблеми зі здоров’ям через стосунки із іншою вчителькою.

Батьки ініціативної групи вирішили записати те, що відбувається у школі, і надали "Українській правді. Життя" аудіозаписи, зроблені дітьми під час уроків.

На них чутно, як вчитель основ здоров’я кричить комусь із учнів: "Ты нормально себя чувствуешь с самого утреца? Тогда если ты не знаешь, я тебе расскажу. Когда входят в кабинет с утреца, говорят: доброе утро, извините за опоздание. А не вошел и рычишь, как ненормальный".

"Если первый урок у 5А класса, значит, день уже не удался", – каже на записі педагог.

Вчителька також використовує фрази "закрыли рты" і "я не давала тебе слова".

Її колега, вчителька зарубіжної літератури, грубо командує дітям "Встали!", зізнається їм "Если бы вы только знали, как вы меня достали" і звертається до учня "рот свой закрой".

За словами мам учнів Наталі та Ольги, батьківські зібрання у школі не проводились з вересня, а на їхні прохання влаштувати позачергові класний керівник та адміністрація відповідали мовчанням, тож владнати ситуацію не вдавалося.

Тепер вони вимагають відсторонити цих учителів від роботи з 5А.

У свою чергу директор школи Світлана Гаєва заявила, що після прослуховування аудіозаписів було прийнято рішення перевести викладачів до іншого класу.

"Ці вчителі у цьому класі викладати не будуть. Вони попереджені і у своїх пояснювальних записках пообіцяли таким чином з дітьми більше не спілкуватись".

За словами директорки, школа збирала колектив, який обговорював ситуацію: "Вчителі на зборах самі говорили, що вони неправі, і підірвали свій авторитет".  

Рішення про дисциплінарне стягнення повинне прийняти Печерське районне управління освіти, до якого звертається директор школи.

"Методи спілкування мене не влаштовують, про це я повідомила начальника управління освіти Печерського району з поданням про винесення догани вчителям, які неправильно себе поводять у спілкуванні з дітьми".

На запитання про те, що могло спричинити таку поведінку вчителів, Гаєва пояснила, що перевтома, погіршений стан здоров’я  і особисті обставини могли стати поштовхом до неврівноваженості.

Відсутність класних зборів у 5А з вересня Гаєва виправдовує карантином: батьки не погоджувались приходити, бо хворіли і діти, і вони самі, на лікарняному також була класний керівник. Мовляв, навіщо розносити інфекцію чи збирати лише 4-5 осіб.

Натомість батьки ініціативної групи наполягають, що про збори вони просили неодноразово, але їх ігнорували.

Друга скарга на ім’я директора школи №78 стосувалась тарганів, які, за словами дітей, бігають у школі, цвілої води у шкільному басейні та частих випадків появи педикульозу (вошей) серед учнів.

"В кабінетах, де навчаються діти, знову з’явились таргани. Майже кожного дня їх бачать на підлозі, на дошці, на стінах. На минулому тижні велику кількість тарганів наші діти бачили в стакані з водою на уроці малювання".

"В шкільному басейні почастішали випадки появи бородавок на ногах у дітей. Вода непрозора, місцями цвіте", – скаржаться батьки.

На території школи №78, Київ. Фото the-city.kiev.ua

Звинувачення у антисанітарії керівництво школи відкидає і посилається на останню санітарно-епідеміологічну перевірку, яку нібито нещодавно провели. Директор обіцяла повідомити дату перевірки, однак у наступні три дні зв'язатися з нею не вдалося.

"Я ці факти можу спростувати, до нас регулярно приходить санітарно-епідеміологічна служба, нас контролюють. Проби води ми здаємо також, є механізм для її очистки. Працюють медсестри, і проблем з водою немає", запевняє керівник школи.

Вона також розповіла, що кожні канікули приміщення школи обробляють від тарганів. "Але всі живі люди, ми можемо принести щось у школу. Ми з цим боремося".

Стосовно ж педикульозу, керівник навчального закладу не визнає розповсюдження інфекції.

"Ніякої епідемії педикульозу у нас немає. Якщо й є поодинокі випадки, то з цими батьками і дітьми працюють, але є поняття лікарська таємниця. Облік ведеться у медичної сестри".

Як стало відомо "Українській правді. Життя", вдень 28 березня у школі розпочалася санітарна перевірка.

Третю скаргу батьки направили стосовно викладача математики, яка, за їхніми словами, виставляє у класний журнал дітям оцінки, котрі суперечать зошитам і виконаним завданням.

"Низький рівень навчання учнів, відсутність у них знань. Невідповідність оцінок по виконаним роботам. Проведення контрольних робіт без підготовки та попередження, а також за новими темами, які учні ще не проходили", – лише кілька пунктів зі скарги.

Ці дані у школі обіцяють перевірити, тож створили робочу групу вчителів-математиків. Щоправда, увійдуть туди колеги вчительки.

"Коли вийдуть з канікул діти, ми переглянемо контрольні і домашні зошити, щоб усе це можна було співставити. Якщо є такі аргументи, будемо їх вивчати", запевнила Світлана Гаєва.

Відповісти на усі скарги батьків директор обіцяла вже через 10 днів після їх подання, тобто на початку нової навчальної чверті 28 березня.

Наразі батьки школярів вже звернулися до адміністрації президента та уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Вони не вірять, що зможуть самостійно владнати конфлікт із керівництвом школи.

Окрім того, матері бояться за подальшу долю дітей у школі, адже, за їхніми словами, решту учнів класу і їхніх батьків завучі вже налаштовують проти "бунтівників", які наважилися писати скарги і оприлюднювати факти порушень.

Для збільшення натисніть на фото
Для збільшення натисніть на фото
Для збільшення натисніть на фото
Для збільшення натисніть на фото
Для збільшення натисніть на фото
Для збільшення натисніть на фото
Для збільшення натисніть на фото
Для збільшення натисніть на фото
Для збільшення натисніть на фото

Тетяна Ушиніна, "Українська правда. Життя".

Дамблдор _ 11.11.2016 21:31
Не маю жодного сумніву, що на захист вчителів стали їх колеги) Шановні, якщо вас не влаштовує зарплатня - шукайте іншу роботу. Вирішувати свої матеріальні проблеми за рахунок батьків і нервової системи учнів не чесно і аморально. Ще більш аморально знущатись над дітьми і принижувати їх. Діти важкі? Ви коли йшли до педінституту про що думали? Ангелів навчати грамоті? Кому зараз легко? Запитайте юриста, бухгалтера, журналіста, їм легко? Що ви за вчителі, якщо дитину не можете навчити більше, ніж на два бали? Вас держава 5 років навчала за кошти платників податків саме для цього?! З таких "спеців" потрібно утримувати кошти із зарплатні за безкоштовне навчання у вишах! Щоб дитина нормально написала ЗНО мусимо наймати репетиторів, бо ваш рівень викладання не витримує ніякої критики. Тож подивіться спочатку на себе!!!
Olexandr Zubenko _ 31.03.2016 01:57
Я колись декілька років вчителював у середній школі. З тих пір зрозумів, яка важка і яка невдячна ця праця. Батьки вихованням своїх чад вже тоді займалися мало, все перекладали на школу. Тоді в старших класах було не мало недорослів, які просто знущалися з вчителів. А зараз і поготів. Тому в даному випадку могли здати нерви у будь-кого з вчителів, які за мізерну зарплату кожного дня йдуть на цю каторгу і тягнуть цю лямку. Потрібно просто зробити висновки і йти вперед. А батькам потрібно більше займатися вихованням своїх дітей і не вигороджувати їх автоматично в разі виникнення будь-якого конфлікту. І звертатися до КМ, ВР і Президента з вимогами підвищити платню вчителям з урахуванням їх незалежної атестації.
Tetiana Hutsalenko _ 30.03.2016 00:12
У батьків, які скаржаться на погане викладання у школі, купа граматичних помилок у заявах. Тож нехай спершу поскаржаться на своїх шкільних учителів і на власне погане навчання у школі.
Ihor Wojcechowski _ 29.03.2016 12:34
Прослухав деякі записи. У чому кримінал? Ну, вчительки занадто збуджені. Як на мене. достатньо буде провести директору з ним відповідну бесіду. Але й з батьками також. Бо і їхні діти не ангели. А от за що я відсторонив би вчителів - і це однозначно! - за порушення мовного режиму. Вони своїми репліками то російською, то українською збивають малечу з пантелику. Своїм недолугим володінням українською мовою створюють у дітей ілюзію її неповноцінності. Як учителі, не знаючи мови, допоможуть дітям опанувати її?! Гнати таких педагогів з української школи c...аною мітлою!
Олена Голуб _ 29.03.2016 12:32
По-перше чому вчителі розмовляють з дітьми російською мовою? Наскільки я розумію це україномовна школа. По-друге не влаштовує зарплатня і важкість роботи з дітьми то варто шукати іншу роботу, а не зриватися на дітях, от вони точно не вині в низьких заробітніх платах вчителів. Безумовно зарплати педагогів неадекватні, так само як лікарів, вихователів і багатьох інших, але цим точно не може бути виправдане хамське поводження з дітьми чи недобросовісне виконання роботи.
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте