Довгоочікувані підручники для 4 та 7 класів докупить місцева влада
Прес-служба Міністерства освіти і науки повідомляє, що раніше місцеві органи влади не могли закупити свою частину підручників, хоч і отримали на те кошти, через неузгодженості в нормативних документах.
Нагадаємо, у 2015 році учням 4 і 7 класів не пощастило – їм встигли змінити програму навчання, але не встигли надрукувати для неї підручники.
[L]Тому сотні тисяч школярів по всій Україні ходили до школи без жодного підручника, який відповідав би тій програмі, за якою вони навчалися. У вересні минулого року підручники замовили. Частину з них мала закупити держава, частину – місцева влада.
Аби надрукувати понад 6 мільйонів примірників підручників, видавництва просять передплату на закупівлю паперу. А органи місцевого самоврядування за чинними нормативними документами не мають права здійснювати таку передоплату.
Якщо ж видавництва залучать для друку підручників кредитні кошти, – вартість підручника значно зросте.
20 квітня на засіданні уряду міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла, що МОН підготувала відповідні зміни до постанов Кабміну від 23 квітня 2014 року № 117 та від 14 січня 2015 року № 6, що дозволить органам місцевого самоврядування здійснювати попередню оплату цих послуг.
"Це дасть змогу врешті решт розв’язати цю гостру проблему і забезпечити дітей підручниками в повному обсязі", – доповіла вона.
Місцеві органи влади тепер зможуть закупити свою частину підручників |
Зазначається, що уряд вже вніс відповідні зміни до постанов Кабміну, а також "ухвалив рішення, що дозволять своєчасно видати атестати і свідоцтва про середню освіту та провести ЗНО".
Як відомо, 24 березня Міністерство освіти видало наказ №319, яким відмінило існуючу систему підготовки та друку документів про базову (9 класів) та повну (11 класів) середню освіту.
Нова система не дозволяє вчасно підготувати документи про освіту.