Українська правда
Життя

На Львівщині уроки християнської етики наказали зробити обов'язковими. Документ

Версія для друку Коментарі 41
30.06.2016
Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації видав наказ, згідно з яким школи повинні передбачити у навчальних планах години для вивчення основ християнської етики.

Копію наказу від 9 червня 2016 року №08-01/335 виклала на своїй сторінці у Facebook журналістка Анастасія Іванова.

Наказую: Продовжити у 2016/17 навчальному році вивчення предмета Основи християнської етики в 1-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів міст та районів області.

Зобов'язати керівників загальноосвітніх навчальних закладів передбачити у навчальних планах усіх класів 0,5-1 годину на вивчення предмета Основи християнської етики за рахунок варіативної частини навчальних планів.

У наказі також йдеться про продовження з 1 вересня 2016 року занять з християнського виховання у дошкільних навчальних закладах області відповідно до "Орієнтовної тематики занять з християнського виховання дітей дошкільного віку", схваленої комісією з питань християнської етики та виховання Львівської обласної ради (протокол №12 від 05.08.2004 року).

Для збільшення натисніть на зображення

Для збільшення натисніть на зображення

Наказ підписано виконувачем обов'язків директора департаменту С. Книшиком.

Водночас, як вказує Анастасія Іванова, у статті 35 Конституції України вказано, що "кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність… Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова".

Sergey Vasilenko _ 27.07.2016 10:06
тупі бандерлоги)))
Антон Есипенко:
Могу Вас понять, но ситуацию вижу иначе. Умными считаю не тех, кто отказывается от познания, от поиска, а тех, кто ищет опыт познания и учится работать с ним. А веру вижу не только как возможность отказа от знания, а как открытие возможностей познания. Как ключи к пониманию отечественной и европейской философии и истории.
Но Вы имеете право воспитывать своё отношение к религии. А государство может решать какую часть наследия культуры стоит давать детям. Не мне решать, но дискутировать на эту тему и пополнять её своим видением я могу.
Антон Есипенко _ 02.07.2016 19:54
Евгений Коробий:
Если вы хотите что б ваши дети были христианами, то вы всегда можете отвести их в воскресную школу. А учить моих детей религии не надо! Я хочу что б они были умными, а не верующими.
Відокремлення держави від церкви це дуже добре. Особливо добре для церкви. Але це не означає що люди повинні бути безграмотними у питаннях світогляду та етики власного народу. Погоджується людина з ними чи ні, то справа свободи совісті кожного. За свій вибір кожен буде нести власну відповідальність. Мова не йде про те, що держава вимагає дотримуватись певних релігійних поглядів.
Свободу віросповідання порушує заборона ці віросповідання вивчати. Заборонами вивчення релігії із безкультур’я релігійної думки, із прірви нерозуміння своїх співвітчизників, своїх пращурів ми не виліземо.
Pavlo Jakobchuk _ 02.07.2016 06:36
Pavlo Jakobchuk:
Цікава штука варіативна частина навчальних планів, як хочеться директору чи іншим "владним" так і крути.
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте