Українська правда
Життя

Гриневич розповіла, як школярам спростять навчання

Версія для друку Коментарі 10
06.06.2016
За тиждень навчальні програми початкової школи з'являться в електронному форматі на платформі ed-era.com, де їх можна буде переглядати, залишати коментарі і зауваження.

Про це в ефірі телеканалу 1+1 розповіла міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що програми сьогодні перевантажені зайвою інформацією, не відповідають віковим особливостям дітей і, найголовніше, містять багато знань, не потрібних їм у житті.

"Стандарти переглядатимуться увесь наступний рік, але діти не можуть чекати. Особливі проблеми накопичилися у початковій школі. Дитина у 3-му класі не хоче йти до школи, випадає з процесу, їй важко, вона не розуміє. Тому ми оголосили інтерактивне розвантаження програм. Вперше ми на платформі ed-era.com викладемо з наступного тижня програми початкової школи, усі зможуть бачити, коментувати і висловлювати зауваження", — розповіла Гриневич.

За її словами, над полегшенням програм працюватимуть і вчителі: 360 із них вже зареєструвалося до участі.

"Ми, на жаль, не можемо змінювати склад предметів, бо вони затверджені державним стандартом. Тож вилучатимемо зайву інформацію. Це спрощення правил, їх відповідність віковим особливостям, недопущення дублювання тем", — пояснила міністр.

Найменшим школярам дозволять писати домашнє завдання олівцем. Фото racorn/Depositphotos

Вона також додала, що учням молодшої школи дозволять писати олівцем, адже, на думку психологів, закреслювання погано впливає на психоемоційний стан малечі, або вони взагалі бояться помилитися.

"Я прихильниця того, щоб виконання домашнього завдання не призводило до психологічних травм у дітей. Кожен з батьків знайомий із ситуацією, коли доводиться виривати сторінку з зошита і переписувати ще раз, тому що ви щось закреслюєте, виправляєте. Наша ідея доволі проста — дозволити вчителям у молодшій школі працювати з дітьми олівцем", — зазначила Гриневич.

Програми можна буде переглянути тут.

MishaVM _ 09.06.2016 00:36
Як можна взагалі в Україні залишати радянську систему освіти? Невже не зрозуміло, що вчителі "старої закалки" - є людьми з комуністичним мисленням, радянськими стереотипами. Багато хто з них - сепаратисти. Особливо на півдні і сході України. Невже наша біда нас нічому не навчила? Невже не зрозуміло, що радянські раби вчителі вчать дітей бути рабами? Невже не ясно, що країна рабів ніколи не стане європейською?
Dasha Malyarchik _ 07.06.2016 19:22
"Ми, на жаль, не можемо змінювати склад предметів, бо вони затверджені державним стандартом" - вже відображає суть реформи, на жаль ((
Volodymyr Kubicki _ 06.06.2016 18:06
Дуже добре, що почули батьків. Я в школі говорив про ці проблеми вчительці, коли донька була в першому і другому класі. Не сприймала, не розуміла. Довелось перевести дитину до паралельного класу. Надіюсь,що тепер дійсно творчим вчителям, які розуміють психологію дитини, дещо "розв'яжуться руки". Початкова школа повинна найперше розвинути бажання вчитись, допомогти дитині полюбити навчання, а вже потім давати знання, які проте також не можуть подаватись, як абстрактна інформація про щось незрозуміле, як наприклад у підручнику "Я у світі" для 3-го класу. Матеріал має бути яскравим, дотепним, ігровим, часто навіть провокативним. Тоді й цікавість дітей не дріматиме.
Перелік предметі і державні стандарти можливо не зараз, але доведеться змінювати.
Пишу з Одеси ! Наша дитина вчиться в українському класі, а паралельні класи - російські, бо шкіл тільки з державною мовою викладання майже немає ! Після закінчення школи діти-українці йдуть у вузи, де мова викладання російська, і їм треба перенавчатись ! Міністр Освіти Сергій Квіт обіцяв, що через три роки вузи перейдуть на українську мову викладання, минуло два роки ! Пані Міністр, Лілія Гриневич, якщо Ви прочитаєте ці рядки, дайте відповідь !
Oleksa Piddubniak _ 06.06.2016 17:04
Щодо математики. Все впирається в кваліфікованість вчителів. Якщо вчитель сам любить математику і добре знає її, то при відповідній частці таланту спілкування з дітьми він зможе зацікавити їх цією галуззю знань на все життя. Не всіх, звичайно, але хтось та знайдеться. Вчителям треба давати гарну платню (згідно з європейськими стандартами), тоді й буде більший прогрес.
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте