Що спільного у космічних об'єктів та вушка голки? Науковці розкрили таємницю чорної діри

— 8 серпня 2016, 16:52

Об'єкт, який зуміє потрапити до таємничої чорної діри, згідно із дослідженням, витягнеться і стане пласким, йдеться на The Independent.

Людині опинитися там – малоймовірно, оскільки вона ризикує не повернутися.

Раніше науковці вважали, що вся матерія всередині чорної діри знищується, тому насправді ніколи не було можливості дослідити її сутність до кінця.

Тепер же вчені майже переконані, що вона може бути своєрідним коридором між Всесвітами, як у науковій фантастиці.

ВІДЕО ДНЯ

Дослідники вважають, що чорні діри – це такі місця, де матерія була деформована дуже сильно під дією сили тяжіння. Там не діють закони фізики, які існують на Землі.

Нова теорія науковців відкидає думку про те, що в їхньому центрі – нескінченна точка, відома як "сингулярність", навколо якої усе руйнується.

[L]Замість цих гіпотез науковці пропонують вважати, що в центрі чорної діри – невелика сферична поверхня. Вона схожа на прохід в інший просторово-часовий вимір.

Науковці розповідають, що він дуже схожий на тунель, який у популярних кіно про космос, на зразок "Інтерстеллар", персонажі проходять у пошуках нового дому для людства.

Доктор Гонсало Олмо із Університету Валенсії (Іспанія) розповів: "Наша теорія, звісно, вирішує кілька проблем в інтерпретації чорних дір.

У першу чергу ми долаємо проблему сингулярності, оскільки намагаємося довести, що є прохід у центрі діри, за яким час і просторі продовжується".

Наявність своєрідного тунелю науковці передбачають завдяки спеціальним підрахункам. На їхню думку, він менший за атомне ядро, але може збільшуватися.

Центр чорної діри менший за атомне ядро, але може збільшуватися. Фото Andreus/Depositphotos

Гіпотетичний об'єкт, потрапляючи у чорну діру, може бути стиснений настільки тонко, щоб могли пройти через її отвір. Дослідники проводять аналогію нитки, яка проходить через вушко голки.

"У нашій теорії, на відміну від попередніх гіпотез, простір чорної діри з'являється зі звичайної матерії та енергії, як у електричного поля", – розповів доктор Олмо.

Перші результати наукової розробки уже опубліковані у журналі класичної і квантової гравітації "Classical and Quantum Gravity".

Реклама:

Головне сьогодні