Українська правда
Життя

Учені розповіли, як утворюються найцінніші алмази

Версія для друку Коментарі 1
16.12.2016
Фото 3dart/Depositphotos
Учені вперше змогли знайти і проаналізувати склад мікровключень у найбільших і найчистіших ювелірних алмазах.

Рідкісні алмази відрізняються і вражаючою чистотою, і великими розмірами, і, звичайно, високою вартістю, пише Naked Science.

Саме через високу вартість вченим дослідити алмази вдається рідко. До сих пір у мінералогів не було однозначного уявлення про те, як і в яких умовах з'являються такі камені.

Лише нещодавно Евану Сміту і його колегам вдалося проаналізувати подібні алмази, отримавши доступ до величезного потоку коштовних каменів, які проходять експертизу в гемологічного інституті у Нью-Йорку. 

В цілому вчені розглянули 53 алмази, які належать до II типу і містять виключно малі домішки атмосферного азоту, що робить камені особливо чистими.

У структурі 38 з них вдалося розглянути найдрібніші включення аморфного вуглецю, графіту, який тонким шаром покривав мікроскопічні гранули никелево-залізного сплаву.

В інших 15 каменях включення містили сілікатсодержащіе мінерали, такі як гранат. Крім цього, в числі домішок вчені відзначили метан і водень.

Науковці роблять висновок, що таку комбінацію речовин могли зберегти камені, які утворилися в розплавленому матеріалі, що містить залізо, нікель, вуглець, сірку і ряд слідів речовин.

УП ви подуріли! Такої неповаги до читачів годі уявити. Машинний переклад без вичитування :-(((
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте