Британська королева відправилася у весільну подорож

10
20 листопада 2007

Точніше там вона разом зі своїм чоловіком Принцом Філіпом відзначить "брильянтову", шістдесяту річницю весілля.

Вона є першим монархом, що святкує 60 років із дня весілля

Перед цим у понеділок зранку відбулася святкова служба у Вестмінстерському абатстві. Вона відбулася в той же час, що і весільна церемонія 20 листопада 1947 року.

Тоді, як і шістдесят років потому, британська королева була одягнена в біле одіяння.

Принцеса Єлизавета і принц Філіп познайомилися за 13 років до одруження на весіллі родичів - британського герцога Кентського і грецької принцеси Марини - у 1934 році.

Філіп є нащадком грецької і датської королівських родин. Під час шлюбної церемонії тоді в 1947 році він був лейтенантом Королівських ВМС Великобританії.

Тоді Філіп був зобов'язаний узяти британське прізвище, щоб продовжити кар'єру у флоті. Він став Маунтбаттеном - таке було прізвище його родичів по матері. Після весілля був проголошений Герцогом Единбурзьким.

Після весілля у свій медовий місяць молодят відправилися на Мальту, яка тоді була британським володінням і важливим військово-морським форпостом. Принцеса Єлизавета і принц Філіп жили в 1949-51 роках. Він тоді продовжував свою кар'єру в Королівських ВМС.

Під час одруження в 1947 році молодята одержали величезну кількість подарунків. Серед них крім коштовностей від родичів, було багато корисних речей для кухні і будинку, включаючи соляні підвали від королеви, книжкову шафа від королеви Мері, і набір для пікніка від принцеси Маргарет.

Серед інших подарунків нинішній королеві був подарований жакет ручного в'язання і дві пари шкарпеток.

Однак чи одержували Герцог Единбурзький і королева Єлизавета подарунки на брильянтове весілля – не відомо.