Що об'єднує пірсінг і шлюбні церемонії?

67
1 лютого 2008

Вам сподобалась незнайомка з червоною цяткою на чолі? Навіть не думайте до неї залицятись! Адже вона - одружена жінка, і до шлюбу ставиться не так, як ви.

Шлюбні ігри

Наталія Журавкова не знає, що таке флірт. Зі своїм майбутнім чоловіком її познайомили  в Товаристві Свідомості Крішни духовні лідери общини. Наталія та її чоловік Андрій практикують Свідомість Крішни більше десяти років. Вони ініційовані (тобто "хрещені"), а тому суворо дотримуються прийнятого в Товаристві етикету.

"Познайомитись з хлопцем можна лише через духовних лідерів", - розповідає Журавкова. Навіть якщо у вас є ділове запитання до представника протилежної статі, необхідно, щоб поряд був хтось третій.

"Чоловік і жінка - як вогонь і масло. Масло дуже швидко топиться, коли є вогонь", - переконує вона. Відтак, щоб між протилежними статями не виникала енергія хтивості, потрібно, щоб вони якомога менше перетинались: "Коли хлопчик сидить разом з хлопчиком, а дівчинка - з дівчинкою, то вони проявляють розум, а коли вони разом, то просто дурнішають".

Під час богослужінь хлопці та дівчата сидять, танцюють і їдять окремо
Щоб хлопці не турбували дівчат своїми приставаннями, при Товаристві створений Сімейний комітет.

"Ви заповнюєте анкету, в якій зазначаєте, що хочете стати сімейною людиною. В анкеті 25 запитань і всі вони дуже різносторонні. Потім ви здаєте цю анкету у Сімейний комітет. Духовні лідери знають, що у них також є чоловік, який хоче одружитись. Вони (враховуючи вік, освіту, гороскоп) знаходять вам підходящу пару", - пригадує Наталія свою історію знайомства з майбутнім чоловіком.

Потім дівчину питають, чи погоджується вона зустрітись з "он тим" чоловіком. Те саме питають і хлопця. Якщо є двостороння згода, в присутності духовних лідерів проходить перша зустріч.

"На ній молоді люди говорять про свої очікування в сімейному житті. Вони зустрічаються не просто як подруга і друг, а щоб обговорити, чи підходять вони один одному для шлюбного життя", - розповів "Життю" член Сімейного комітету Микола Сахно. Він сам одружився саме в такий спосіб. Разом живуть вони вже більше 10 років.

На наше запитання "а як же любов?" він спокійно відповідає: "Іноді вони люблять один одного, іноді - ні, а починають любити пізніше. Шріла Прабхупада (засновник Міжнародного Товариства Свідомості Крішни) радив одружуватись не з тим, кого любиш, а полюбити того, з ким одружуєшся".

Таких зустрічей при духовних лідерах всього три, а далі майбутня пара має мінімум півроку на тісніше спілкування. Вважається, що за цей час вони мають зрозуміти, чи підходять вони один одному, чи ні.

Після закінчення такого випробувального терміну пара офіційно реєструє шлюб. А ще через рік кришнаїти гуляють весілля.

Весілля Андрій та Наталія Журавкові гуляли по-східному.
Ніякої білої сукні та фати

Наразі у Сімейному комітеті лежить близько 50 анкет. Але це не означає, що незабаром з'явиться ще 25 пар, утворених в такий спосіб: дівчат більше, ніж чоловіків.

Якщо врахувати загальну кількість людей, які активно практикують кришнаїзм (а таких близько тисячі), а не з'являються в храмі час від часу (до 5 тисяч), то стає зрозуміло, що відсоток пар, утворених комітетом доволі невеликий.

Прес-аташе Київської общини Товариства Олег Лебідь пояснює нам, що вони - ліберальна община, тому змусити когось одружуватись у конкретний спосіб ніхто не буде. Просто ті, хто хоче мати благочестивий шлюб чинять саме так, як було описано вище.

"Чому вони не зустрічаються раніше? Бо це може зіпсувати їхнє життя. Коли вони знайомляться, як люди, а не статеві партнери, то вони приймають рішення розумом, а не затягують один одного в ліжко", - додає він.

Чи кришнаїт Олег Скрипка?

Особливість ведичної культури в тому, що вона чітко регламентує спосіб життя її послідовників. Весільний ритуал теж розписаний до дрібничок. Тут навіть є вказівка на те, як має виглядати наречена: її очі мають бути підмальовані тушшю, губи - червоною або ж безколірною помадою.

Чітко розписаний і ритуал зачаття дитини. Напередодні самої події, чоловік і жінка багато моляться і зосереджуються на духовному. Саме тому жінці не варто в цей день виходити на вулицю, потрібно відключити всі телефони.

По зовнішньому вигляді кришнаїта можна визначити їхній сімейний статус. Одружена жінка має на чолі червону крапку, носить різнокольорове сарі (спеціальний одяг, який являє собою п'ятиметровий кусок тканини), червоні та білі браслети на руці і червоний проділ по середині голови (сіндур).

Олег Лебідь каже, що в такий спосіб жінка захищає свого чоловіка від різного роду неприємностей. "Це написано у ведичних писаннях і я це знаю з власного досвіду", - переконує одягнений у біле дхоті Лебідь. Якби він був неодруженим, то носив би помаранчевий одяг кришнаїта.

Якщо жінка не буде думати ні про якого іншого чоловіка, то вона може зробити свого чоловіка непереможним. У Святих Писаннях є описані реальні історії такої безмежної любові і її наслідки для чоловіка. "У нього все виходитиме!" - запевняє "Життя" Лебідь.

Завдання для уважних: знайдіть на фото одружену жінку!

По спеціальним бусам (кантхімалам), які носять послідовники Шріли Прабхупади можна визначити, наскільки далеко у своїй вірі зайшла людина. Так, одну кантхімалу носять неініційовані крішнаїти, подвійну - ті, хто має духовного вчителя, а потрійну - ініційовані члени общини.

На цьому фото видно, що якісь буси,
схожі на кантхімалу, Скрипка таки носить.
Фото "Сегодня"

"Ці буси вказують на те, що людина є вірною Господу", - розповідає Андрій Журавков.

Але одразу зауважує, що купити кантхімалу можна і на лотках на Петрівці, і на Андріївському узвозі.

Відтак стверджувати, що той, у кого кантхімала є неодмінно крішнаїтом не зовсім правильно.

"Проколювати ніс з лівого боку - це теж сприятливо, це допомагає контролювати почуття. Я бачила, що багато дівчат, не знаючи цього, проколюють собі ніс. І буси дерев'яні почали носити", - вказує Журавкова на популярність східної культури серед українців.

І справді, якщо переглядати фото українських знаменитостей, то іноді може здатись, що на шиї у них саме канхтімала. Тим більше, що бусинки на кантхімалі можуть бути різних розмірів.

Інформація про приналежність, наприклад, Олега Скрипки до Товариства надходила з різних джерел.

Однак прес-аташе співака Тетяна Руденко в інтерв'ю "Життю" зауважила: "Олег Скрипка є православним", а у крішнаїтському храмі був лише під час зйомок одного з своїх кліпів.

А буси взагалі такі не носив. Принаймні не пам'ятає, щоб таке було.

Сашко Положинський з гурту "Тартак" від Крішни теж відхрестився: "Я не їм м'яса, але я не їм його з інших переконань. Я не відвідую храму крішнаїтів. Це у мене металевий ланцюжок і до них не має ніякого відношення", - повідомив нам співак.

Соліст "Димної суміші" щиро зізнався:
в храм кришнаїтів ходжу,
кантхімалу ношу, м'яса не їм.
Фото з сайту MTV

Як з'ясувало "Життя", справжні крішнаїтські буси на шиї носить лише соліст гурту "Димна суміш" Олександр Чемеров.

"Я їх ношу, бо це священне дерево і я в це вірю", - розповів він нам.

Декілька разів на місяць Чемеров навідується до крішнаїтського храму, бо йому "подобається музика, подобаються люди, подобається філософія".

Він дотримується принципів, хоча духовного вчителя у нього наразі ще немає. Але це поки що: "Хтозна, може статися (що він отримає ініціацію)".

Втім, крішнаїти не зациклюються на соціальному статуті людей, які до них приходять, їм цікава людина, душа, хоча  серед їхніх прихожан є і політики, і художники, і музиканти, і режисери.

Але найбільше все ж таки молоді, особливо студентів. "Адже всім подобається співати, танцювати і їсти смачну їжу", - роз'яснює Журавкова.

Далі буде...