Чому у дітей Подкопаєвої три бабусі, або Як зірки виховують свої чада

107
8 лютого 2008

У вас ніколи не виникало запитання "А коли це наші зірки граються зі своїми дітками?" Чи знають вони хоча б скільки у їхніх малят зубчиків і що вони вміють? Адже молоді мами і татусі з екранів телевізорів не зникають. При цьому виглядають вони бадьорими і веселими. Словом, жодних слідів безсонних ночей з регулярними замінами нехай не пелюшок, а хоча б підгузників.

"Життя" вирішило дослідити, якими батьками є наші зірки. Хтозна, може вся справа у вдалому тайм-менеджменті і винуватити їх у недостатній участі у вихованні власної дитини не можна? А навпаки: всім батькам варто повчитись у них все встигати?

У виборі "об'єкта дослідження" ми не вагались. Нас давно дивувала олімпійська чемпіонка і справжня світська левиця Ліля Подкопаєва. У неї не одна маленька дитина, а одразу дві! При цьому Ліля ухитряється всюди встигати: і в "Танцях з зірками" потанцювати, фестиваль "Золота Лілія" організувати, і не пропустити жоден світський захід.

 Різниця у віці між дітками Лілі Подкопаєвої зовсім невелика - один рік

Під час розмови з Лілею, одразу впало в око, що молода мама готова говорити про своїх карапузів безкінечно довго. Вона без жодної заминки розповіла нам, скільки точно рочків її діткам (всиновленому Вадимку - 2,2, донечці Каролінці - 1,2), коли саме її дітки почали робити перші кроки, що вони люблять і як вони граються.

В середньому Ліля відсутня вдома 7 годин на день. Вона відвозить Вадимка у садочок і забирає його близько п'ятої вечора.

Коли її немає, з дітками займаються бабуся і няня. Якщо мамі треба обов'язково виспатись (наприклад, перед "Танцями"), у квартирі залишається ночувати няня.

Однак у такій занятості Лілі теж є позитив: Вадимчик завжди показує, де мама у телевізорі і починає кружляти, коли бачить на екрані "Танці з зірками".

Сімейне фото Подкопаєвих-Нагорних: а нас вже четверо!

Подкопаєва - строга мама. Вона одразу попередила всіх, аби з дітьми ніхто не сюсюкав, а розмовляли, як з дорослими, сприймаючи їх, як особистостей. Ввела чіткий режим дня для своїх карапузів і активно займається їх вихованням. Зараз водить Вадимка у басейн фітнес-клубу "Софійський", закаляє, планує дати дітям знання іноземних мов.

"Я хочу, щоб перші декілька років Кароліна і Вадим займались гімнастикою. А потім - чим самі захочуть. Мені хотілося б, щоб Кароліна займалась бальними танцями, а Вадим можливо більш мужніми видами спорту. Нам не потрібні медалі, але ми дуже хочемо, щоб діти добре розвивалась. Якщо вони чимось захочуть займатись - ми не будемо перешкоджати", - розповіла "Життю" Ліля про свої плани на майбутнє.

Через такий інтенсивний графік по виховуванню Кароліни і Вадимка, про можливе збільшення чисельності сімейства Подкопаєва-Нагорний Ліля розповідає неохоче: "Можливо, але зараз ще рано про це говорити. Вони такі малесенькі. Треба ж ще виховати їх, адже головна інвестиція - в їхній розвиток".

Співачка Ані Лорак - хресна мати Каролінки

Але такий малий вік діток - не перешкода для активних занять спортом. Тимофій Нагорний зізнався "Життю", що його карапузи з великим задоволенням качають прес і присідають.

"Якось по телевізору показували брейк-данс, а Вадимчик побачив ті танці і почав сам пробувати щось таке робити", - розповідає Тимофій. Тоді він вирішив купити додому шведську стінку та тренажер до неї і почав сам на ній займатись. Вадим побачив і давай сам пробувати качати прес. Тепер компанію йому складає Каролінка.

"Для них найбільша радість, коли тато пускає їх на балкон (де знаходиться спортивний інвентар)", - додає Тимофій.

Філософія такого виховання своїх діток у сім'ї спортсменки чітка: спочатку дітки укріплять м'язи спини, потім займатимуться плаванням (тренуватимуть всі м'язи тіла), а пізніше - гімнастикою (розвиватимуть окремі групи м'язів). До речі, "почесною бабусею" сім'ї є дев'ятикратна олімпійська чемпіонка Лариса Латиніна. Як зізнається Тимофій, вона консультує Лілю, як правильно виховувати діток.

Почесна бабуся і дев'ятикратна олімпійська чемпіонка Лариса Латиніна
Однак мама і тато з дітками в основному не грають у динамічні ігри: приходять додому вони вже тоді, коли малят треба поступово готувати до сну. При цьому під режим менших членів сім'ї підлаштовуються старші. Ліля зізнається, що вони з Тимофієм намагаються лягти спати об 11 вечора, дітки засинають о 9 годині.

"Ми їх всі разом купаємо (бабуся, ми). Іноді дітки купаються разом, в основному - окремо. Кароліні дуже подобається якийсь серіал близько дев'ятої вечора, у ньому є хороша пісня. Вона просто завмирає, коли чує цю пісню, нікого в той момент більше не помічає", - каже Ліля.

А перед сном - інтелектуальні ігри.

"Коли я забираю Вадимка з садочка, він підбігає до мене "Мама!" і одразу показує, що вони сьогодні робили. А вже дома займаємось різними речами: ліпимо, робимо аплікації, малюємо кружечки, трикутнички. Книжки ми ще не читаємо - непосидючі, але картинки розглядати любимо. Які овочі їдять тваринки, як вони говорять. І Вадиму подобається, коли з ним займаються, він одразу стає слухняний", - розповідає олімпійська чемпіонка.

На момент такого виховання у трикімнатній квартирі Подкопаєвої стихають баталії: попри те, що Каролінка молодша від Вадимка, дівчинка доволі бойова. Тому між братом і сестрою виникають хоч і не збройні, але конфлікти.

А от сфери впливу на батьків дітки поділили: Каролінка - "таткова принцеса", а Вадимчик більше тягнеться до мами. Але це радше через протилежності статі, бо татусь у вихованні дітей бере активну участь. Він вдома проводить менше часу, але зате Тимофій Нагорний - "кризовий менеджер".

"Якщо дитина щось хоче, починає битись в істериці, намагається маніпулювати батьками - тато одразу робить все, аби відволікти маля: він починає щось малювати, показує машини у вікні", - розповідає Ліля.

 Обидва чоловіки родини Подкопаєвих-Нагорних - Вадим та Тимофій

Але іноді треба вживати і більш радикальні заходи.

"Ми показували вже, що є куток, є ремінь. Або ж - іди подумай, сам пограйся. Він ще маленький, і потрібно пояснювати, що добре, а що - погано. Каролінка ще маленька, всюди лізе. Раніше так робив Вадим. Все рвемо, ламаємо, відкриваємо. Як у всіх - звичайні люди, звичайні діти", - резюмує Подкопаєва, і додає, що діток, звичайно, ніхто не б'є.

Як і більшості діток, найбільше Вадимкові подобаються не іграшки з магазинів, а техніка (комп'ютери, мобільні телефони) та кухонні речі. Вадим, як зізнається Ліля, спалив татові  один комп'ютер.

 Для комп'ютера контакт з Вадимом закінчився плачевно

Дітки Подкопаєвої мають кожен свою кімнату, але Ліля каже, що якийсь час спала разом і з Вадимом, і з Кароліною.

"Вадимчик - хитрун, а Каролінка - кокетка. Якось прийшов до нас солідний друг, а вона почала йому бісики пускати. А Вадим, коли знає, що щось не можна, дивиться на тебе, посміхається і рухається до забороненого", - описує характер своїх малюків Ліля Подкопаєва.

Ще одна подруга родини чемпіонка Яна Клочкова

Але молода мама хоче, щоб дітки виховувались у колективі: Вадима вона віддала у садочок, коли йому був рік і дев'ять місяців, у стільки ж планує відвести Каролінку. Діти Подкопаєвої відвідують звичайний садочок поряд з домом.

Лілю не зупиняє те, що карапузи тепер часто хворіють: "Лікар нам сказала, що вони хворітимуть або зараз, або коли підуть до школи. Краще нехай вже зараз перехворіють!" Але аби хоч якось уберегти синочка і доньку від інфекцій з дитсадка, Тимофій купив спеціальну лампу, яка вбиває інфекцію в домі.

"Поки що якось тримаємось!" - додає Ліля.

 І на кого схожа Каролінка?

Всі фото надані Лілією Подкопаєвою і Тимофієм Нагорним

Головне на сайті