Сексуально нетрадиційні, але рівні перед законом

На розгляд Верховній Раді та Кабінету Міністрів подано запит у вигляді плану дій: що треба урахувати, щоб усі лгбт відчували себе у суспільстві нормально. Там же є і глосарій - щоб не було ані сумнівів, ані домислів.

Члени ініціативної групи, яка власне і розробила цей план, кажуть, що схоже питання вже неодноразово підіймалося на законодавчому рівні, але ніхто з чиновників не знав, що конкретно треба робити.

Про приклади таких кроків згадує Святослав Шеремет, виконуючий обов'язки президента Всеукраїнської громадської організації "Гей-форум Україна":

"У 2003-му році був проект Трудового Кодексу, де в перелік випадків, по яких дискримінацію заборонено, була включена сексуальна орієнтація. Але цей варіант не прийняли".

В Плані, що складається з двадцяти сторінок, є і опис заходів, які необхідно провести для легалізації статусу лгбт, і перелік відповідних виконавців кожного заходу.

РЕКЛАМА:

Після отримання відповіді від владних структур, ініціатори готові докладно розробляти подальші дії по впровадженню цих намірів в життя. Для цього у спільноти лгбт є і компетентні експерти, і юристи.

"Проблема у тому, що жодне міністерство не опікується геями, лесбіянками та іншими. І коли виникають непорозуміння, то нема кому за них відповідати. Міністерство охорони здоров'я - ні, Міністерство у справах сім'ї та молоді - теж ні, і так далі.

Тому постала нагальна необхідність у тому, щоб знайти відповідального". - Пояснила Лайма Гейдар, голова Координаційної ради інформаційно-освітнього центру "Жіноча Мережа".

"Іний погляд" на життя людей нетрадиційної сексуальної орієнтації у галереї "ХудГраф"
Документ, що чекає на державне рішення, підтримали п'ятнадцять недержавних організацій з питань підтримки лгбт з Києва, Черкас, Миколаєва, Макіївки, Донецька, Херсону та Харкова.

"Ми просто хочемо мати всі ті послуги та можливості, про які ви, гетеросексуали, навіть не замислюєтесь! Наприклад, я знаю історію, коли лесбійська пара прожила двадцять п'ять років, потім одна жінка померла, і її батьки почали судитися з другою жінкою за квартиру!

Інший приклад - якщо моя подруга менше завантажена на роботі, то чому вона не може взяти декрет, щоб доглядати за нашою дитиною?

[L]В моєї подруги гострий грип - я не можу взяти лікарняний! Когось з нетрадиційної пари забирають у реанімацію, його половину не пускають! Це жах!", - розповідає Лайма Гейдар про проблеми лесбійок, які виникають через відсутність закріплення статусу лгбт в законодавстві.

Про інші жахи в історії теми людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, розказав Павло Скала, менеджер програм з політики та адвокації Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні:

"До 1991-го року в Кримінальному Кодексі існувала стаття 121, де передбачувався арешт за сексуальні відносини між чоловіками. В такий спосіб вирішували проблеми з творчими людьми. Той же Параджанов через це постраждав, та й багато інших.

Серед дев'ятнадцяти прав, які згідно з Планом мають виконуватися для лгбт, крім звичних на кшталт "право на військову службу, право на батьківство та материнство" є й специфічні: "право на визнання власної гендерної ідентичності".

Фото Дмитра Ларіна

Реклама:

Головне сьогодні