Науковці порахували ціну людського щастя та горя

12
23 листопада 2009

Упродовж восьми років він спостерігав за особистим життям 10 тисяч австралійців, які мали оцінювати рівень своєї щасливості від тієї чи іншої життєвої ситуації за шкалою від 0 до 10.

За економічною термінологією, Фріжтерс, визнаний одним з найкращих економістів у світі віком до 40 років, назвав це підрахунком "психічних витрат" і "психічних пільг", повідомляє "Німецька хвиля".

З'ясувалося, що сума, в яку "обходяться" ті чи інші події, напряму залежить від статі опитуваного. Так, наприклад, виявилося, що чоловіки переживають і радість, і смуток гостріше, ніж жінки.

Приміром, якщо справа доходить до розлучення, це "спустошує" чоловіка настільки, ніби він щойно втратив понад сто тисяч доларів. Жінку ця подія травмує значно "дешевше" - всього на вісім з половиною тисяч. Така ж тенденція й з весіллями. Для чоловіка одруження рівнозначне плюсові у майже 30 тисяч доларів, для жінки - лише 15 тисяч.

Радість від народження дитини у чоловіка рівносильна одержанню 30 700 доларів, у жінки - трохи більше восьми тисяч. Смерть дитини чи партнера у чоловіка прирівнюється до втрати 590 тисяч доларів, у жінки - мінус у 123 тисячі.

Фріжтерса не дивує така різниця. "Втрати мають значно більший вплив на людину, аніж прибутки", - стверджує економіст.

Цікаво, що переїзд сприймається жінками приблизно так само, як прибуток у дві тисячі доларів, а от для чоловіка це навпаки - збитки на 10 тисяч.

Таку різницю в оцінці чоловічих та жіночих переживань дослідники пояснюють не меншою емоційністю представниць прекрасної статі, а просто різним ставленням чоловіків і жінок до грошей. Відповідно й грошовий еквівалент емоцій різний.

Раніше схожі підрахунки здійснювали британські дослідники Стів Генрі і Девід Альбертс. У книзі "Насправді ви багаті, просто поки що про це не знаєте" вони оцінили позитивні емоції від фрази "я люблю тебе" у майже 200 тисяч доларів.

Головне на сайті