Щасливі та добрі люди бачать добро в оточуючих

15
5 серпня 2010

Психологи стверджують - те, як ми змальовуємо інших, більше говорить про наше психічне самопочуття, аніж про людей, яких ми маємо на увазі, повідомляє The Telegraph.

Якщо хтось більш схильний вважати оточуючих щасливими, добрими та емоційно стабільними, це часто є відображенням того, що сам він почувається щасливим, добрим та емоційно стабільним.

"Ваше сприйняття інших значною мірою розкриває вашу особистість", - каже професор психології з Університету Вейк Форест Дастін Вуд.

Під час експерименту піддослідних просили дати позитивну та негативну характеристику трьом особам. На основі їхніх відповідей дослідникам вдалося отримати важливу інформацію щодо психічного здоров'я респондентів, соціальної поведінки й того, як до них самих ставляться оточуючі.

Дослідження, результати якого були наведені у "Журналі особистісної та соціальної психології", виявило що тенденція описувати інших у позитивному ключі є важливою ознакою позитивних рис особистості.

Особливо міцний зв'язок було виявлено між позитивним судженням про інших і тим, наскільки щасливою, доброю, приязною, емоційно стабільною та здібною вважає людина саму себе, і якою вважають її оточуючі.

"Бачення позитивності інших розкриває ваші власні позитивні риси", - каже Вуд.

На думку науковців, позитивне бачення інших людей також демонструє, наскільки ви задоволені своїм життям, та чи симпатизують вам оточуючі. Й навпаки, негативне сприйняття інших пов'язане із високим рівнем нарцисизму та антисоціальною поведінкою.

"Великий набір негативних якостей особистості пов'язаний із негативним баченням інших. Схильність до негативного бачення людей вказує на схильність до депресії та різних розладів особистості", - каже психолог.



powered by lun.ua