Сучасні театри, створені геніями архітектури. Фото

450
1 жовтня 2012
Моше Сафді, автор будівлі City’s Muriel Kauffman Theatre у Канзас-Сіті, описує своє творіння як "святкове та життєрадісне".
Центр сценічних мистецтв Adrienne Arsht Center округу Майямі-Дейд. Автор – Сезар Пеллі.
Фасад театру Гатрі в Міннеаполісі декоровано металом, чий опівнічно-синій колір зливається з вечірнім небом.
Signature Theatre Company в Нью-Йорку.
"… Не шатер, а радше накрита веранда – місце, де відвідувачі можуть тусуватися, тішитися відчуттям єдності, пробудженим сценічним мистецтвом, яке прославляє ця будівля" – так описує архітектор Френк Гері свій Richard B. Fisher Center, що знаходиться в Нью-Йорку.
Будівлю Shanghai Poly Theater уже заявлено до участі в одному з архітектурних конкурсів у 2013-му році.

До створення сучасних будівель театрів сьогодні часто залучають архітекторів зі світовим ім’ям, і цей тренд зародився задовго до ХХІ-го сторіччя.

"Якщо ви зазирнете в історію театру в Нью-Йорку, то на самому початку ХХ-го сторіччя дизайн виконували добре відомі архітектори, наприклад, Томас Ламб чи брати Ейдлітц", - говорить президент консалтингової компанії Beckelman + Capalin та колишній голова Комісії зі збереження пам’яток Нью-Йорку Лорі Бекельман.

Про це пише CNN.

Чимало сучасних світових театрів створені лауреатами найпрестижнішої в архітектурі, Прітцкерівської премії. Наприклад, комплекс театру Гатрі в Міннеаполісі став першим проект Жана Нувеля у Північній Америці. Френк Гері та Х’ю Харді звели Pershing Square Signature Center на Манхеттені, у якому розмістилася театральна компанія Signature. Японський архітектор Тадао Андо нині працює над створенням Shanghai Poly Theater поряд зі штучним озером в одному з парків району Цзядин

Усі ці архітектори "мислять як художники", говорить Бекельман.

Фото з сайтів parsonsdance.org, Flickr (by wallyg, jpnuwat, Inside_man) та СNN

Головне на сайті