У Криму збирають унікальну рожеву сіль. Фото
Із чеків солоних озер Сасик-Сиваш, Мойнаки і затоки Сиваш, розташованих на півночі Криму, цього року вивезуть понад 10 тисяч тон цієї дивовижної сировини, пише "Радіо Свобода".
Сіль рожевого кольору з Криму вивозили ще українські чумаки кілька століть тому. Найбільші обсяги її видобутку були зафіксовані наприкінці 19-го століття, коли кримські солевари продавали понад 75 тисяч тон солі.
Рожевий колір сіль отримує через високий вміст природного бета-каротину. Виробляє його у солоній воді північнокримських озер і заток мікроскопічна водорість Dunaliella salina. Саме цей бета-каротин захищає маленьку рослину від убивчої солі та сонячної радіації.
Після сонячного теплого літа вода в мілких водоймах Криму випаровується і бета-каротин разом із морським йодом, магнієм та бромом потрапляє у структуру соляних кристалів, що ростуть.
Соляні промисли на півострові кілька разів занепадали, і востаннє їх відродили наприкінці 90-х років 20-го століття.
З того часу, залежно від погоди, з вересня по листопад тисячі тон рожевої солі з північного Криму продають не лише в інші регіони України, але й до Росії, країн Європейського Союзу, а цього року планують і до Японії, оскільки сіль підвищує імунітет людини, виводить радіонукліди і не має побічних ефектів.
Рожеву сіль, добуту в Криму стародавнім способом природного гелеовипарювання, використовують як в харчовій, так і в косметичній і медичній промисловості.