Найкрутіші бібліотеки світу: Топ-20

— 1 листопада 2015, 11:00

Серед розумників, що проводять багато часу в шкільних та інститутських бібліотеках, є ті, хто потім будує бізнес-імперії та наближає майбутнє.

Про найкрутіші бібліотеки світу розповідає сайт hiconsumption.com

Бібліотека Делфтського університету, Данія

Зовні будівля цієї бібліотеки нагадує хатку телепузиків, а всередині ніби привнесли щось своє до дизайну інопланетні гості з Альфа Центавра.

Меморіальна бібліотека Біделс, Англія

Школа Біделс була заснована в 1893-му році як альтернативна класничним вікторіанським навчальним закладам. Бібліотеку звели в 1921-му в пам'ять про загиблих у Першій світовій. На відміну від більшості бібліотек, тут учням дозволяється без жодних обмежень брати будь-яку з 26 книжок, а за запізнення з поверненням не штрафують.

Бібліотека Ель-Ескоріал, Іспанія

Бібліотека займає одну будівель монастирського комплексу Ескоріал, що належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і вважається найвидатнішою пам’яткою іспанського Ренесансу. Стелю бібліотеки прикрашають фрески роботи Пеллегріно Тібальді.

Бібліотека Гейзел, Каліфорнійський університет у Сан-Дієго, США

Ця бібліотека носить ім'я Теодора С'юза Гейзела, котрого покоління американських дітлахів знають як Доктора С'юза, казкаря та мультиплікатора. Тут зберігається велика колекція його малюнків, записників, книжок, фотографій, відеозаписів тощо.

Бібліотека "Мозок", Німеччина

Філологічну бібліотеку Вільного університету Берліна зазвичай називають "Мозок", імовірно, бо вона на нього схожа. Її було відкрито в 2005-му році.

Бібліотека Національного палацу Мафра, Португалія

Щоби потрапити сюди, треба записуватися заздалегідь. Бібліотеку палацу Мафра було відкрито в 1771-му році, й вона досі зберігає чимало старовинних книжок та рукописів, деякі з них були написані до 1500-го року. Про те, щоби безцінним екземплярам не завдали шкоду комахи-шкідники, тут дбає колонія кажанів.

Тріпітака Кореана, Південна Корея

Її було засновано в 1231-му році, й відтоді Тріпітака Кореана є найповнішим у світі зібранням буддистських текстів. Причому записані вони на спеціальних дерев'яних дощечках. Будівля знаходить в горах, де холодні вітри допомагають зберігати цей безцінний скарб. На жаль, для відвідувачів ця бібліотека не відкрита.

Бібліотека Конгресу, Вашингтон, США

Тут зберігається близько 30 мільйонів книжок, манускриптів, журналів та газет, і їхня кількість щодня збільшується на 10 тисяч.

"Книжкова гора", Роттердам, Нідерланди

Ця бібліотека має форму піраміди, а книжки зберігаються на скляних полицях. Дістатися тієї, яка вам потрібна, можна за допомогою мережі сходів, котрі нагадують про Хогвартс.

Бібліотека Джорджа Пібоді при Університеті Джона Хопкінса, США

Ця наукова бібліотека – з її мармуровою підлогою та колонами – така гарна, що інколи тут проводять весільні церемонії.

Бібліотека Трініті-коледжу, Ірландія

Вона може здатися знайомою справжнім фанатам "Зоряних воєн", котрі пригадають архів Храму джедаїв. Щоправда, Джордж Лукас свого часу заперечив, що ці дві бібліотеки якось пов'язані, а Трініті-коледж вирішив не позиватися до режисера.

Бібліотека рідкісних книг Томаса Фішера, Канада

Бібліотека була відкрита в 1955-му році й носить ім'я хазяїна млина, котрий був активним членом місцевої громади.

Selexyz Dominicanen, Голландія

Це не зовсім бібліотека, і не зовсім книжкова крамниця. Selexyz Dominicanen займає будівлю домініканської церкви ХІІІ-го сторіччя в Маастріхті. У ній є книги, котрі можна взяти почитати, а є такі, які можна придбати назовсім.

Бібліотека сера Дункана Райса Абердинського університету, Шотландія

Відкрита в 2012-му році бібліотека зберігає понад 250 тисяч книжок та манускриптів, і в ній є 1200 читальних зал.

Бібліотека Саззало, Вашингтонський університет, Сіетл

Генрі Саззало був 15-им президентом Вашонгтонського університету, і бібліотеку він вважав душею навчального закладу.

Бібліотека Ліюань, Китай

Скляні стіни бібліотеки зовні вкривають гілки, зібрані просто на місці її спорудження. Вона знаходиться на невеликій відстані від селища Цзяоцзехе – так зроблено спеціально, щоби читач трохи пройшовся та освіжив свій мозок, перш ніж братися за книжку.

Бібліотека Рішельє-Лувуа, Париж, Франція

Частину Національної бібліотеки Франції, будівлю Рішельє-Лувуа було відкрито в 1368-му році, зараз вона на реставрації.

Бібліотека Святої Женев'єви, Париж, Франція

Збудована в 1838-1850-му роках, бібліотека зберігає близько 2 мільйонів документів. Її дизайном свого часу надихнулися архітектори Бостонської бібліотеки, в них схожі стелі, вони нагадують залізничні вокзали того часу.

Публічна бібліотека Вільянуева, Колумбія

Її дизайн придумали четверо архітекторів, причому всі вони були молодші за 27 років. Вони перемогли в конкурсі Colombian Architects Society. Бібліотеку збудовано з екологічних матеріалів місцевими робітниками.

Португальська королівська бібліотека, Бразилія

Її заснували в 1837-му році португальські іммігранти, а офіційно бібліотека відкрилася в 1887-му. Двоповерхова будівля була першою серед домів Ріо-де-Жанейро, що мала металевий каркас.

Як відомо, деякі з цих бібліотек вважаються не лише найкрутішими, а й найкрасивішими в світі.

Реклама:

Головне сьогодні