Груди будуть збільшувати за допомогою стовбурових клітин

— 31 березня 2009, 16:43

Вже за місяць у Великобританії вперше буде застосована технологія "природного" збільшення грудей за допомогою стовбурових клітин, пише The Times.

Цей метод передбачає збільшення розміру грудей завдяки жиру з живота або стегон.

"Це очевидний прогрес у хірургії грудей, - стверджує професор Кефа Мокбел у Лондонському інституті грудей при лікарні Принцеси Грейс. - Молочні залози, збільшені за допомогою стовбурових клітин, більш природні, тому що їх тканина має таку ж м'якість, як й інша частина грудей, на відміну від імплантатів, що є чужорідними тілами".

Суть методу полягає в тому, що за допомогою спеціального обладнання стовбурові клітини змішують з жировими клітинами, а отриманий коктейль вколюють у молочну залозу. За декілька місяців груди жінки збільшуються, роз'яснює The Times.

Донедавна хірурги використовували жирові клітини без змішування їх зі стовбуровими для збільшування розміру грудей. Але у молочній залозі виникали проблеми з кровопостачанням додаткової тканини. Водночас змішування жирових клітин зі стовбуровими вирішує цю проблему.

ВІДЕО ДНЯ

Методика вже застосовується у Великобританії для регенерації грудей жінок після операції з видалення ракової пухлини. Тепер вона може бути використана й здоровими жінками, що бажають збільшити груди. Коштуватиме така операція £6,500.

Професор Кефа Мок бел, який керує цим проектом, і з травня збирається збільшити на розмір молочні залози 30 пацієнток.

Методика збільшення грудей за допомогою стовбурових клітин уже застосовується в Японії.

Такий метод не завжди може дати значний результат, як імплантати. Але нова терапія безпечніша, адже імплантати є чужорідними тілами.

Втім, критики методу стверджують, що здоровим жінкам не варто робити цю операцію доки не будуть проведені масштабні дослідження безпечності цієї процедури.

Реклама:

Головне сьогодні