Сто способів виразити головне, або Як освідчитись на день Валентина

Темп сучаного життя задає і швидкість розвитку особистих стосунків: мало хто у 21 столітті буде роками чекати прихильності прекрасної дами або шляхетного лицаря. На ранніх етапах зустрічання оригінальні освічення нерідко мають на меті не так передати слова любові, як завоювати раз і назважди, покорити винахідливістю та оригінальністю і таким чином "приборкати норовливу".

Пізніше, з кожним новим спільно прожитим місяцем"складніше віднаходити нові способи виразити почуття, і нерідко питання "Що придумати цього разу?" стає майже проблемним.

День Святого Валентина - чудова нагода для щирого і яскравого освідчення у коханні чи пропозиції одруження, але як зробити це так, щоби і зміцнити стосунки спалахом тепла і"створити казвову історію для розповіді дітям та онукам?

Яка ваша мова любові?

Часто ми обираємо той спосіб вираження почуттів, який подобається нам самим - і в цьому можемо не вгадати. Багато людей бояться чи не наважуються говорити про свої найзаповітніші бажання - і в результаті лишаються розчарованими. В чому причина - в очікування сюрпризу, сором'язливості і скромності - чи образах на відсутність фантазії та навичок телепатії у партнера?

"Жінки чекають романтики, але тільки маленький відсоток чоловіків є справжніми романтиками, тому романтичний вечір - це як іспит для чоловіка, - стверджує сімейний психолог центру "Лелека", Олена Нікітіна. - Чоловіку необхідно підготуватися, адже підсвідомо мучить думка, що будуть оцінювати,"як він склав цей іспит. Тому нічого страшного не буде, якщо жінка скаже або зробить якісь натяки на свої очікування від святкування Дня закоханих, щоби потім не бути розчарованою. І партнер не"буде мучатись здогадками, про що мріє його жінка".

Але що робити, якщо все ж таки ви хочете не розкривати сюрприз і не бажаєте запитувати половинку про освідчення її мрії? Жіночі та чоловічі видання, книжкові супермаркети та інтернет просто захаращені тестами на визначення темпераменту та типу особистості"вашого партнера, і як виразити найважливіше, враховуючи особливості його сприйняття.

Задача спрощується, якщо ви знаєте, наприклад, соціонічний тип свого партнера, який говорить про спосіб сприйняття, обробки і засвоєння інформації з навколишнього світу. У кожного із 16-ти типів є свої схильності:

"Для "Дон Кіхота" привабливі оригінальні освідчення, щось божевільне, представників типів "Жуков" чи "Горький" зацікавить подолання перешкод і навіть ризик для життя, "Штірліц" захоче класичного освідчення, як у лицарських романах, "Єсенін" - драматичного, а "Дюма" та "Гюго" - красивого у всіх деталях", - узагальнює побажання типів Олексій Виноградов, психолог, викладач курсів соціоніки.

"Під час освідчення потрібно зробити щось несподіване, а краще здійснити одну із мрій свого партнера, щоб його це не тільки вразило, але і запевнило у вашому бажанні робити його щасливим", - висловив своє переконання Олексій.

Щоб зробити пропозицію руки і серця, Ігор запросив Настю у круїз. Освідчився він у Парижі під Ейфелевою вежею
Але не всі сприймуть подібні пафосні чи шокуюче-екстримальні способи освідчення. "Екстравертам підходить освідчення-спалах, щоб це було свято, у центрі якого вони можуть побути. Інтроверти здебільшого тихі, часто замикаються в собі. Їм скоріше за все сподобаються затишні ресторанчики, або вечірня романтична прогулянка, щось спокійне але із проявом індивідуальності та збереженням власного простору", - підсумувала різницю сприйняття можливого освідчення сімейний психолог Олена Нікітіна.

Звичайно, можна іти в обхід і мудрувати над книжками із психології, аналізуючи свого партнера, тільки є вірогідність, що після цього набуті знання стануть у нагоді скоріше у написання дисертації, а не у освідченні жаданій особі.

Олена Нікітіна стверджує, що є більш доступний і простий спосіб: "Людям, які не мають відношення до психології достатньо важко самотужки визначати якісь "параметри" особистості. Але, наприклад,"у книжці Гері Чепмана "П'ять мов любові" описані основні способи прояву кохання. І головна підказка і задача для вдалого освідчення -це"проаналізувати, якою мовою говорить ваш партнер".

П'ять мов кохання залежать від темпераменту, виховання та оточення. Найчастіше є основна мова, яка комбінується із додатковими. А варіанти такі:

1) слова схвалення"- це заохочення, висловлення підтримки та подяки;
2) якісний час, коли ви неподільно віддаєте свою увагу партнеру з врахуванням його інтересів і побажань,
3) мова подарунків - в цьому разі важливий сам акт дарування, а не вартість, практична цінність чи інші параметри подарунка,
4) акти служіння - виконання тих дій, котрих бажає партнер: для декого найкращим проявом любові може бути помитий посуд або допомога у будених справах,
5) фізичний дотик: погладжування, обійми, звичайний або еротичний массаж, поцілунки, секс. Ця мова є одним із найяскравіших способів вираження емоційної любові.

Тож якщо ви достатньо знайомі із об'єктом своєї любові і можете розрізнити, що з цього списку для нього найважливіше - ключ до вдалого освідчення у вас в руках.

Якщо ви у розпачі, спрямувати вас і допомогти визначитися із способом освідчення можуть професіонали.

"Задача івент-агенції також порадити, "розкрутити" замовника, щоб він замислився про свої справжні бажання та їхню щирість, - пояснює місію агенції "Fun studio" Ксенія Весела. - Я завжди говорю: якщо ви хочете, щоб освідчення було сприйняте серйозно - це має бути щиро і зроблено своїми руками. Бо любов купити неможливо. Я би рекомендувала робити хоч жахливий і незграбний, але торт у вигляді серця власними руками".

Серед частих замовлень Ксенія назвала такі побажання, як обклеїти всю машину коханого маленькими сердечками, або доставити рано вранці повітряні кульки у вигляді сердець, щоби засипати ними підлогу спальні чи всієї квартири - із месиджем "обережно, моє серце під твоїми ногами".

Популярним є також запрошення саксофоніста у закуток маленького ресторану, щоб після поданого знаку чуттєва мелодія доповнила слова кохання і стала саундтреком заручин.

Денис вирішив зробити пропозицію Зіні на новий рік серед вогнів замовленого феєрверку

Для тих, хто любить вухами

Ви знаєте, яку музику любить ваша половинка? Сумістіть мову любові із мовою звуків. Якщо у дитинстві ведмідь оминув ваше вухо і ви маєте музичні здібності - освідчення через виконання пісні - ваша фішка. В разі конфлікту із цим самим ведмедем виконання пісні під супровід чи в караоке буде скоріше жартівливим подарунком і приверне багато уваги сусідів або оточуючих.

Якщо співати обрану пісню самотужки вам здається несерйозним і несолідним, виконання пісні чи класичного твору можна замовити у професійних музикантів, які приїдуть додому чи на роботу. У другому випадку окрім особистого захвату коханої людини, скоріше за все, додасться ще й емоційний сплеск колег, які осипатимуть компліментами вашу увагу та винахідливість - і романтичність, звісно.

Можна піти далі і запросити музикантів на місце вашої зустрічі. Зробити день освідчення чи пропозиції руки та серця незабутнім допоможуть професійний візажист, який підготує вас із коханою до пристрасної фотосесії, і фотограф, який спіймає блиск закоханих очей і найекспресивніші вияви ваших емоцій.

Але в такому випадку потрібно продумати місце зустрічі - якщо ви зібрались освідчуватися таки на день Святого Валентина, в позуванні для фото обмежить погода. Врахуйте і те, що для зйомки у більшості приміщень потрібна попередня домовленість (а зачасту і розрахунок) із власниками чи керівництвом закладів.

Класичне освідчення - у стійці "на коліні" із квітами та обручкою можна різноманітити: виголосити коханій урочисту прозову або віршовану промову . Освідчення у віршах старе як світ, але якщо ваша половинка тонка чуттєва натура, а ви маєте поетичний дар або знайшли лірику, здатну розчулити навіть холодну скелю, - це може виявитися емоційнішим та ефектнішим за усі костюмовані дійства та дорогоцінні подарунки.

Якщо ви губитесь у словах, допоможе вибір готових освідчень: на книжкових ринках, в супермаркетах та кіосках преси продаються книжки чи брошурки із добірками інтимно-ліричних текстів.

Зекономити допоможе Інтернет: роздрукувати ці ж тексти можна, наприклад, скопіювавши з весільних сайтів. А от на унікальній промові заощадити не вийде: сценаристи івент-агенцій, які пишуть на замовлення тексти неповторних освідчень, задарма не працюють.

Можна піти в ресторан із живою музикою, чи в театр - і домовитись про можливість освідчитися зі сцени пілся закінчення виступу. Або взагалі у супроводі живої музики - улюбленої пісні найдорожчої людини.

Або додзвонитися на вашу улюблену хвилю радіо (попередивши свою половинку про життєву важливість слухати потрібну fm) і освідчитися прямо в ефірі.

Анаїт так пригадує освідчення коханого: "Коли я відчинила двері, на порозі стояв Андрій із мільйоном рожевих троянд і нашими батьками: вони вже все обговорили та домовилися, мені нічого не лишалося як тільки сказати "так", я навіть не встигла злякатися перед весіллям".

Освідчення для гурмана

Не всі жінки люблять "вухами", що говорити про чоловіків. Варіантом поєднання турботи та смаку може бути сніданок у ліжко із листівкою, словами любові чи обручкою, принесеною на підносі разом із десертом.

Обручку або текст зізнання у любові можна сховати у подарунку або великому букеті квітів - головне не загубити основну частину вашого привітання. В такому разі для солодкоїжки приємним буде букет із солодких квітів-цукерок (якщо звичайно ви впенені, що здоров'ю вашої половинки не зашкодить велика кількість солодкого).

Любите масшабні дійства і тягнетесь до американських сценаріїв - замовте великий торт із написом слів любові або пропозиції. Сучасні кулінари можуть навіть розмістити згори ваше солодке фото, питання тільки, чи викличе такий торт аппетит і чи підніметься рука різати зображення найдорожчої людини.

Ще один спосіб "доставки" освідчення в офіс - принести величезну коробку і сховатися в ній, попросивши співробітників покликати свою половинку поглянути на величезний подарунок. Є один мінус - ви можете злякати об'єкта обожнювання, коли вистрибнете і почнете експресивно виказувати свою любов.

Але якщо ваша кохана чи коханий принципово не розголошує на роботі свій сімейний статус та особисту інформацію, навряд чи схвалить доставку подібного подарунку в офіс.

Якщо окрім терпіння ви маєте час і формочку для льоду у вигляді сердець, викладіть бажаний напис із криги і скажіть, що ви так само танете поруч від жару любові. Обручку, заморожену у такому сердечку, можна підкласти коханій для охолодження вина - тільки варто прослідкувати, щоб не сталось казусу і дівчина її не проковтнула - інакше замість вечора романтики вам загрожує похід до лікаря.

Тим, хто любить розкішні продумані деталі сподобається можливість замовити бокали із вашими ініціалами. Їх можна попередньо доставити і в обраний ресторан. В такому разі, можна домовитися з офіціантом, щоби він приніс надруковане вами псевдоменю із освідченням на одній зі сторінок. Або, якщо ви любите китайську кухню, заздалегідь домовтесь про печиво удачі із текстом вашого освідчення.

Вам освідчення у стилі Фелліні чи Тарантіно?

Не проблема заради великої мети зняти з друзями аматорську короткометражку про кохання, або замовити у івент-менеджерів переозвучку частини улюбленого мультфільму зі звертаннями до вашої половинки і викладенням вашої історії на жартівливий лад. Як і в інших випадках, все залежатиме від вашої фантазії та ентузіазму.

Безмежно радісно побачити освідчення, надруковане на рекламній повітряній кулі, яка нібито ненароком пролітає повз вікно. Але чому би не полетіти на кулі самим? Чудові краєвиди, здійснення дитячої мрії і про справжні пригоди і заряд емоцій. Все це може зіпсувати хіба тільки шалений страх висоти і вітер, який не допускає польотів.

Більш скромним варіантом буде самим запустити вдвох китайську кулю у вигляді серця. Для прихильників екстримального спорту і стилю життя а ля американські гірки незабутнє враження залишить освідчення за хвилину до стрибка з парашутом або замовленим польотом на літаку з виконанням складних фігур, освідчення після скайдайвінгу чи стрибків із висоти.

До того, як Ігор зробив Насті пропозицію одружитися, пара зустрічалася 7 років
Якщо ж ваша половинка далека від екстриму і росла на добрих казках про Попелюшку - вона оцінить освідчення чи пропозицію руки і серця під час прогулянки на справжній кареті. В такому випадку їй найпростіше буде відчути себе справжньою принцесою - і королевою вашого серця.

Традиційний варіант освідчення - квіти зі словами любові, доставлені на роботу або додому - можна переінакшити, розбивши букет на декілька частин і доставляючи їх окремо із різними записками. А останню частину вручити особисто і озвучити найважливіше.

Якщо володарка вашого серця не відрізняється скоріше комунікабельністю, ніж сором'язливістю, по секрету від коханої можна запросити членів сім'ї та друзів, і зробити шлюбну пропозицію за столом - таким чином ви підкреслите не тільки серйозність своїх намірів, але і уникните потреби вчергове переповідати історію освідчення.

Звичайно, невиправним мрійникам стане до вподоби названий на їхню честь астероїд чи приватний клаптик поверхні місяця. Але якщо ваш обранець - людина раціональна, краще поламати голову над вибором практичного подарунку.

Останнім подарунком під не розібрану досі ялинку може бути іграшка із освідченням у коханні або коробочка з обручкою, схована серед гірлянд чи підвішена до гілки.

Серце - головний символ Дня закоханих. Із чого тільки не виготовляють серця винахідливі китайці: подушки, цукерки, квіти, прикраси для дому, заколки, годинники, статуетки, книжки, музичні шкатулки. Традиційним вже є серце із кольорових повітряних куль, замовлене на день весілля. Але чому би не замовити його задля освідчення?

Задля пам'ятної події можна зняти номер для молодят. Але інтимну атмосферу можна легко влаштувати і вдома за допомогою розкиданих пелюсток. Ними можна вистелити слова любові або провести доріжку до подарунку який міститиме обручку.

Приємну ностальгію і сприятливі умови для перегляду історії стосунків викличе місце знайомства або першої зустрічі. Туди свою половинку можна доставити із зав'язаними очима, нехай це буде сюрприз і авантюра викрадення, а коли кохана людина впізнає місце зустрічі - настане час для одкровень.

Із зав'язаними очима коханого можна просто підвести до приготованого сюрпризу, наприклад, до романтичної обстановки у спальні. Адже одним із найприємніших і найжаданіших сюрпризів може бути здійснення еротичної фантазії партнера - в цьому допоможуть бутіки білизни, секс-шопи, примірники камасутри в ілюстраціях, і, звичайно, ваша відвертість.

Якщо ви не піддалися новим віянням під час ремонту і не замінили ванну на душову кабіну, чудовим еротичним і релаксуючим способом може стати освідчення у ванній. Попередньо запасіться кольоровою пінкою, аромалампою із нейтральним запахом, свічками, красивими рушниками і халатом для коханого. Обручку можна закріпити на гумових іграшках, які плаватимуть на воді - або у пласкій упаковці покласти у кишеню халату.

"Чукча не читатєль, чукча - пісатєль"

Є десятки способів як і на чому саме написати про свої почуття чи задати сакраментальне питання "Чи підеш за мене?": вирізати літери у снігу під вікном або у піску на узбережжі, і запросити половинку прогулятися до напису. Можна стоврити окремий сайт, який би ілюстрував історію ваших стосунків - і на одній із вкладок містив би бажані слова.

Якщо ви смілива незакомплексована натура і гарно знаєте приємні краєвиди свого міста -залиште напис із освідченням у іншому районі і привезіть туди кохану людину на побачення.

Зізнання може бути гравюрою на подарунку - на статуетці, срібній чаші чи годиннику, медальйоні чи обручці.

Слова любові у вогнях фейєрверку
Можна намалювати освідчення на даху будинку перед вікном, замовити салют, який вистрілює у формі напису. Або перед вікном уночі виставити свічки у формі серця чи заповітного напису, скориставшись підсвічниками, які захистять вогонь від вітру.

Якщо у вас є схильність запам'ятовувати дати, увічніть їх у щоденнику ваших стосунків, вписавши знаменні події на потрібні сторінки, і відмітьте день свого освідчення особливими фарбами чи малюнками. Або просто напишіть, що саме цього числа ви зізнались у коханні чи зробили пропозицію руки та серця, а на наступній сторінці поставте знак питання - бо надалі все залежить від реакції найдорожчої людини.

Існує десятки способів, як і де можна написати освідчення: на підлозі чи стелі, постільній білизні чи дверях, і навіть на тілі коханої людини.

Якщо ви - прихильник традиційних методів і досить небагатослівні, щирим словам додадуть експресії листівки, виготовлені вручну, із натуральних матеріалів: пелюсткок, бісеру, стрічок, тканин.

Прогрес докотився і до листівок, які можуть озвучити вашу пропозицію вашим же голосом - звичайно, це непоганий спосіб здивувати кохану і лишити їй нагадування про себе. Головне, щоб вона не сприйняла такий способ освідчення за вашу нерішучість і втечу від відвертості.

Якщо ж ви красномовні і страждаєте гігантоманією - напишіть 100 якостей, які ви любите у своєму обранці - і наклейте їх стежкою від порогу до спальні, де ви будете чекати об'єкт свого обожнювання у романтичній обстановці зі словами освідчення.

Звичайно, інтернет як благо цивілізації дозволяє передавати почуття та пропозицію прожити разом життя через простір - в цьому допомагають icq, skype, соціальні мережі, не кажучи вже про електронну пошту. В кінці кінців, можна найняти хакера і на першу сторінку робочого сайту поставити освідчення у коханні. Але електронна синтетика може бути тільки додатком до основного освідчення, бо вона ніколи не замінить найпростіших щирих слів та щасливо поцілунку.

Лицарі - у офіс чи на балкон?

Якщо у вас є специфічне хобі, його можна використати у освідченні. Микита, капітан клубу з толкіністських рольових ігор, прийшов у обладунках до своєї коханої у офіс разом із товаришами по команді, влаштувавши справжнє лицарське освідчення зі словами: якщо навіть ти не погодишся, я все життя буду оберігати та піклуватися про тебе. В результаті на рахунку пари вже декілька років щасливого подружнього життя і донька Аліса.

З інстинктами нічого не зробиш: прояви хоробрості досі завойовують жіночі серця, головне не перестаратися і страхуватися від нещасних випадків. Історія Антоніни та Ігоря, на щастя, закінчилась щасливо. Пара познайомилась під час поїздки у Карпати, дівчина була доволі тиха та скромна, і декілька разів відмовляла на пропозиції Ігоря зустрічатися.

Після чергової неудачі Ігор у пориві наполегливості примудрився вилізти на 9 поверх на балкон її кімнати у гуртожитку... по водостічній трубі - і все для того, щоби побачити дівчину та зізнатися в коханні. Того ж року пара одружилася, наступного - у них народилась донька Анна, пізніше - син В'ячеслав. Тоня та Ігор досі разом, живуть у Києві і не так давно святкували своє срібне весілля.

Місце зустрічі обираєте ви

Розділити радість із близькими людьми можна не тільки під час одруження. Андрій зустрічався з Альоною із восьмого класу, компанія друзів була спільною - і коли через 6 років хлопець вирішив освідчитись під час побачення на Майдані Незалежності, то підготував обручку... і запросив друзів.

Коли наречений піднявся з колін після слів любові та класичного освідчення, друзі по черзі почали виходити зі схованок із однаковими червоними трояндами і вітати із заручинами.

Нагодою до освідчення може бути свято або інші сильні емоції, тоді позитив від радісних подій примножується. Денис із Зіною мешкали у сусідніх під'їздах і дуже довго ігнорували власні симпатії. Після довгого зустрічання Денис вирішив зробити пропозицію на новий рік серед вогнів замовленого феєрверку, щоби до загальної радості приплюсувати ще і особливу піднесеність почуттів. Весілля щасливої пари сталося 4,5 роки тому.

Подорожі допомагають не тільки змінити обстановку, але можуть і додати гостроти почуттям. Ігор із Настею зустрічалися сім років. За ініціативою Ігоря пара поїхала у круїз по Європі. Щоправда, Настя говорить, що вже здогадувалася, що її чекає щось особливе. Очікування виправдалися: у Парижі під Ейфелевою вежею Ігор зробив коханій пропозицію, після чого пара відгуляла весілля.

Традиції на новий лад

Традиційне прохання руки коханої у її батьків на сьогодні стає радше оригінальністю. Але для виконання традиції не обов'язково приходити на сімейну вечерю із урочистими промовами."

Анаїт та Андрій почали зустрічатися у десятому класі, через п'ять років у День закоханих Андрій просто подзвонив коханій і попросив одягатися у кіно. Анаїт нічого не підозрювала і внутрішньо трохи обурилася проти скромної стандартної програми у такий особливий день.

"Коли я відчинила двері, на порозі стояв Андрій із мільйоном рожевих троянд і нашими батьками: вони вже все обговорили та домовилися, мені нічого не лишалося як тільки сказати "так", я навіть не встигла злякатися перед весіллям", - розповідає Анаїт про пам'ятний день освідчення.

Реклама:

Головне сьогодні