У Китаї щороку приховують 3 мільйони новонароджених

— 2 червня 2010, 10:44

На цьому наполягає дослідник Ліанг Жонтанг, демограф та колишній член експертного комітету Національної комісії населення та планування родини, пише The Telegraph.

"У 1990-му році було зареєстровано 23 мільйони народжень. Але під час перепису населення у 2000-му році виявилося, що 10-річних дітей у Китаї 26 мільйонів, більше на три мільйони. Зазвичай ми б очікували, що, через дитячу смертність, десятирічних буде менше, аніж новонароджених", - розповідає демограф.

Результати дослідження дають змогу Ліангу припустити, що чимало батьків не переривали "незаконних" вагітностей, а просто приховували факт народження дитини.

Починаючи з 1978-го року, уряд Китаю обмежив кількість нащадків, що їх може мати кожна пара, до однієї дитини. Як виняток, родинам з сільської місцевості дозволено народити другу дитину, якщо перша є дівчинкою.

"Відбувається те, що незапланованих дівчаток не реєструють, коли ті народжуються. Родини чекають, доки їм не виповниться 6 або 7 років, коли місцева влада вже не так цим переймається", - розповідає Ліанг.

Адже законом передбачені контроль дотримання контрацепції, примусові аборти та стерилізації. Серед покарань, що чекають на порушників - штрафи, зруйнування будинків або ув'язнення. Працівників державних компаній може спіткати звільнення.

"Я найбільший злочинець проти "політики однієї дитини" у Китаї! В мене народилося 7 доньок лише за 10 років", - зізнається 47-річний Фу Янг.

Щойно кожна з доньок Фу припиняла харчуватися грудним молоком, батьки відсилали її до друзів або родичів. Дівчатка відвідували школу, але без документів.

"Коли вони (представники влади) нарешті дізналися, що я маю сімох доньок, то хотіли зруйнувати наш дім, але, на щастя, я маю добрі зв'язки, мій дядько є головою селища", - розповідає Фу.

Тож родині Фу вдалося відбутися штрафом у 2 тисячі юанів (близько 300 доларів).

Нині три дорослі доньки Фу є членами комуністичної партії, четверта одержує юридичну післядипломну освіту у Пекіні, п'ята готується очолити сімейний бізнес, і ще двоє дівчаток навчаються у школі

Донедавна вчені припускали, що до 2020-го року чоловіків у Китаї буде на 30 мільйонів більше, бо більшість батьків хоче мати саме хлопчика та застосовує для цього ультразвук для визначення статі майбутньої дитини.

Існує думка, що надлишок чоловіків, які будуть не в змозі знайти собі пару, призведе до зросту у країні проституції та насильства.

Реклама:

Головне сьогодні