Українського альпініста в Австрії шукають 80 рятувальників

— 18 січня 2011, 13:42

До Австрії українець приїхав з групою туристів автопробігом, який організував разом зі своїм другом Юрієм Вакуленко.

"Ми організували автотури з Києва до Австрії. Планували зупинитися в Тиролі, а через кілька днів - назад додому. Оселилися в готелі. 6 січня після сніданку Микита зібрався один прогулятися по горах. Він часто так робив, і за нього не хвилювалися", - розповів Юрій.

Мовляв, Микита в альпінізмі більше 10 років, піднімався на Ельбрус, двічі сходив на 6-тисячники Гімалаїв, пише Сегодня.

"До вечора він обіцяв повернутися, тим більше що в той день у мене був день народження, який він не міг пропустити", - додав друг зниклого альпініста.

За його словами, Микита взяв з собою все необхідне спорядження: "кішки" (кріплення на черевики для ходіння по льоду), льодоруб, каску, туристичну карту, GPS-навігатор і дальнобійну рацію на 26 миль.

ВІДЕО ДНЯ

Але ввечері киянин так і не з'явився в готелі. Друзі повідомили в поліцію про зникнення.

"У нас взяли докладну інформацію, куди він попрямував, організували рятувальну групу. Наступного ранку ми вирішили підключитися до пошуку. Але рятувальники були добре організовані, їх дії були налагоджені, і ми мало чим могли допомогти. Нас попросили залишитися в готелі", - розповів Юрій.

За його словами, за останні кілька років в Австрії це була наймасштабніша рятувальна операція - в перші дні в пошуках брали участь близько 80 фахівців.

На п'ятий день пошуків, 11 січня, до Австрії вилетіла дружина альпініста Яна.

"Я повернулася в Україну 16 січня. Не могла затриматися на довше - у Києві залишилися двоє маленьких дітей, молодшому синові всього 6 місяців. Останній раз я чула чоловіка 5 січня ввечері. Він подзвонив мені, розповів, що збирається у гори один. На наступний день його телефон уже не відповідав", - розповіла Яна.

Рятувальники продовжують шукати українця, їм допомагають двоє друзів Микити - київські альпіністи. Нещодавно австрійські власті припустили, що чоловік міг провалитися в розколину.

Але рідні все ж таки вірять, що він живий. Мовляв, Альпи обжиті, через кожні 6 годин прогулянки можна зустріти готель або патрульний пост - якщо потрапиш у біду, є шанс, що хтось прийде на допомогу.

Цієї зими Альпи суворі до українців. У січні в цих горах (правда, у французькій їх частини) загубилися ще троє наших альпіністів - Володимир Рошко, Дмитро Нечипоренко і Микола Шимко з Сум. Хлопці підкорювали Монблан (4810 м), на півдорозі (5 січня) погіршилася погода, вирішили перечекати. Викопали в снігу нору, де встановили намети.

Рятувальники дісталися до українців через 5 днів, 10 січня.

Реклама:

Головне сьогодні