Українцям стали рідше відмовляти у видачі шенгенських віз

6 травня 2011, 15:00

Кількість відмов громадянам України у видачі шенгенських віз зменшилася з 5% в 2009 році до 4% в 2010 році, повідомляє Інтерфакс з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ України та дані Єврокомісії.

Мова про це йшла 5 травня в Брюсселі в ході шостого засідання спільного візового комітету з реалізації угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз та шостого засідання спільного реадмісійного комітету Україна-ЄС щодо реалізації угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб.

Згідно зі статистикою, загальна кількість виданих віз збільшилася на 70 тисяч у 2010 році. Частка багаторазових віз перевищила показники минулих років і досягла 27,26%.

При цьому відзначається істотне зменшення кількості візових відмов окремими державами-членами ЄС у 2010 році порівняно з 2009 роком: Іспанією - з 14,7% до 2%, ФРН - з 10% до 6%, Грецією - з 10% до 3% .

Разом з тим спостерігається ряд порушень положень угоди окремими дипломатичними та консульськими установами держав-членів ЄС. За оцінкою української сторони, залишаються надмірними вимоги за кількістю допоміжних документів, які повинні подавати громадяни України для оформлення шенгенських віз. Крім того, мають місце випадки невмотивованого ухилення від видачі багаторазових віз терміном дії від одного до п'яти років громадянам з позитивною візової історією, що призводить подорожчання вартості візи.

РЕКЛАМА:

Окремі установи держав-членів ЄС створюють штучні обмеження доступу громадян України до консульських установ і перевищують терміни призначення співбесід для подачі візових документів.

Українська сторона також наголосила на неприпустимості порушення положень угоди про спрощення оформлення віз. За результатами зустрічі була досягнута домовленість про прийняття ЄС подальших заходів, спрямованих на вдосконалення практичної реалізації цієї угоди.

За наполяганням української сторони делегація ЄС погодилася прискорити роботу по складанню і узгодженню уніфікованого переліку документів, які повинні надаватись громадянами України до консульських установ держав-членів ЄС на території України для оформлення віз.

Також торкнулися питання надання громадянам України вичерпної інформації про причини відмови в оформленні візи, а також детального роз'яснення порядку оскарження таких рішень.

Реклама:

Головне сьогодні