Іноземні вболівальники згодні прийняти Україну в ЄС

— 27 липня 2012, 10:32

Такі дані соцдослідження, проведеного Інститутом світової політики й компанією GfK Ukraine, пише Комерсант.

42,5% респондентів уважають, що Україна заслуговує на вступ в ЄС найближчим часом, ще 31% думають, що Україна могла б стати членом ЄС у середньостроковій перспективі, після поліпшення політико-економічної ситуації в країні.

І лише 2,8% респондентів не хочуть, щоб Україна ставала членом ЄС.

При цьому 43% європейських уболівальників вважають, що вступу України в ЄС заважає погана економічна ситуація, 40% відповіли, що євроінтеграції перешкоджає корупція в уряді, а 38,8% сказали, що причина, що заважає Україні стать членом ЄС,- наявність у країні політичних в'язнів, зокрема, екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

38% опитаних не згодні з вироком екс-прем'єру Юлії Тимошенко, засудженій до позбавлення волі на 7 років, і вважають її політичним в'язнем. Лише 6% респондентів вважають вирок пані Тимошенко справедливим.

ВІДЕО ДНЯ

Разом з тим 52,4% європейських уболівальників підтримують введення безвізового режиму між Україною і ЄС уже сьогодні й лише 4,8% виступають проти такої ініціативи.

У цілому, сприйняття України вболівальниками виявилося позитивним. 84% залишилися задоволені тим, що Євро-2012 пройшов саме тут (7,5% хотіли б, щоб чемпіонат пройшов в іншій країні).

57% опитаних відзначили, що організація чемпіонату поліпшила їхнє сприйняття країни (2% зізналося, що їхнє враження погіршилося) і 76,4% хочуть відвідати Україну ще раз як туристи.

Разом з тим, на думку європейських уболівальників, щоб поліпшити свій імідж у Європі, Україні варто боротися з корупцією (так уважає 56% респондентів), покращити рівень життя (37%) і звільнити політичних в'язнів (31,3%).

Опитування проводилося з 9 червня по 1 липня перед входом на стадіони в чотирьох містах, які приймали Євро-2012 - Києві, Львові, Донецьку й Харкові. Усього було опитано 1048 громадян Євросоюзу.

Реклама:

Головне сьогодні