В первую очередь надо обучить бойцов приемам тактической медицины, снабдить их аптечками, организовать транспорт для эвакуации с поля боя. А всем тяжелораненым собрать по миллиону гривен. Мы им должны. Это наша благодарность за то, что они стояли на передовой за всех нас.
32-річний Фінберг – один зі співзасновників "Волонтерської сотні". Ця платформа об’єднує активістів у роботу над трьома напрямками - допомога АТО, пораненим та вимушеним переселенцям. Арсеній координує останній напрямок.
У мирному житті вона – режисер, остання робота присвячена творчості дітей з синдромом Дауна. Вже кілька місяців 38-річна Леся про це не згадує – вона повністю поринула у волонтерство.
Пока на востоке Украины идут боевые действия, харьковские волонтеры прикрывают военных с тыла.
Нині Таня – по п’ять днів на тиждень проводить у найнедоступніших ділянках зони АТО, куди не добираються інші волонтери, і вдягає-споряджає близько 3 тисяч бійців 25-ї бригади, збираючи кошти через соцмережі, бізнесменів та інших волонтерів.
Сватівчанку Юлію Красій у соціальних мережах волонтери називають "фондом солдатських пиріжків". Сама Юля на це прізвисько сміється. Каже, що велику партію пиріжків для українських військових напекла лише раз.
Почувши "Крим SOS" можна подумати про стан, в якому перебуває півострів після анексії Росією. А насправді – це назва волонтерської організації, яка опікується потребами людей з Криму . Хоч ініціатива і називається Крим SOS, створена вона , аби частка "SOS" зникла.
Никто не знал, как освобождать заложников, как организовать эвакуацию людей из зоны антитеррористической операции и дать им временное жилье. На помощь, как всегда, пришли активисты, которые многому научились во время противостояния на Майдане.
"Колишніх волонтерів не буває" – цю фразу часто повторюють активісти, які "латають діри" у роботі медицини, армії, ЖЕКів. Після закінчення Майдану волонтери не лише не розбіглися по своїх справах, а й розширили поле діяльності й самоорганізувались у чіткі структури.
Ще два місяці тому вони нічого не знали про армію і армійську амуніцію. Тепер знають майже все. Троє далеких від армійських справ українців розказують про свій досвід волонтерства на благо українського війська. Починали із закупок 1-2 бронежилетів, а зараз під опікою кожного тисячі бійців.