Українська правда
Життя

Книгарні знімають з продажу книжки, на яких намальована цигарка

Версія для друку Коментарі 23
23.10.2012
Фото Василя Шкляра на зворотній стороні книжки. Фото sad.te.ua
Книгарні знімають з продажу книжки, на яких є фотографії з цигарками, щоб уникнути штрафів за пропаганду тютюнопаління.

Цю інформацію підтвердила у коментарі "Українській правді. Життя" директор мережі  ТОВ "Книгарня Є" Катерина Федоренко.

"Пішли перевірки з боку податкової, органів захисту прав споживачів. Щоб уникнути цих штрафних санкцій ми справді знімаємо з продажу книжки, де є фотографії з цигарками", - сказала Федоренко.

 

Зокрема, знімається з продажу у мережі книжка Василя Шкляра "Залишенець", бо "там є фотографія Василя Шкляра, де він з цигаркою".

Як пояснила Катерина Федоренко, причинами перевірки книгарень є Закон про заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів. Як відомо, він набрав чинності 16 вересня цього року.

"Але якби були якісь чіткі роз’яснення до нього… Потрібно наповнювати бюджет і тепер пішли перевірки. Це як на мою думку", - сказала Федоренко.

За її совами, "вже є деякі точки, які постраждали, на які накладено штрафи. Це не наша мережа книгарень".

"Крім Шкляра, таких книжок дуже – дуже багато. Це і класика. "Енеїда", наприклад, зображення на її головній сторінці. Всі ж козаки завжди були з люльками. Навіть Максим Кідрук, і то попадає в цей перелік ("Навіжені в Мексиці", у книжці один з намальованих героїв тримає цигарку- ред..)", - додала директор мережі  ТОВ "Книгарня Є".

На уточнююче питання, за яким саме критерієм книгарня знімає з продажу книжки, вона пояснила: "Або автор з цигаркою, або якийсь персонаж з цигаркою. От ми і мусимо знімати".

"Я вважаю це повним абсурдом, тому що якщо Еней з люлькю – це ж не є на правах реклами", - додала Федоренко.

Водночас директор з розвитку книгарні "Читайка" Вікторія Руденюк розповіла, що стосовно них ніяких дій не було.

"На зараз не маю жодної інформації. В магазині наші адміністратори також чули про це (що знімають з продажу книжки з зображеннями цигарок), але ніяких вказівок чи претензій від адміністрації ринку ("Читайка" знаходиться Петрівці – ред..) до них не було".

Керуючий магазином "Читай город" на Богдана Хмельницького (Київ) Ярослав Волошин теж повідомив, що нічого не знає про штрафи: "Я вперше про це чую".

Українська правда. Життя

+1 за пиар :)
kotub _ 23.10.2012 19:03
Хто кого оштрафував? Які органи? де конкретика? І при чому тут закон про заборону реклами тютюну? Там немає циєї норми, блєф! А тютюновики активно використають цю параною для дискредитациї цього закону и просування законопроекту Синиці №11170. Жаль, що такі поважна книгарня стала втягується у цей процес. Потрибно розуміти, що тютюновики усіма шляхами добиваються відміни закону. А книги тут не до чого.
СтепанСтепан _ 23.10.2012 15:59
А книги про Сталіна теж зняли? Чи виключно україномовні?
orsemm _ 23.10.2012 15:54
alexa71:
Sergey Telizhenko:
І граф Монте-Кристо гашиш ковтав. Тепер Дюма капєц. І про д'Артаньяна ніхто не згадає!
-------------
Тепер постраждає і Конан-Дойль зі своїм Шерлоком Холмсом та доктом Ватсоном, перший курив гашиш з люлькою, другий курив люльку... Ото дУрні так дУрні ! Воістину - застав дУрня богу молитись, а він і лоба розіб"є ... Уже було - боротьба з алкоголізмом - постраждали виноградники Криму та Закарпаття, то як ? Продовжимо ? Я вважаю, що це повний ідіотизм та маразм.
Eorlin _ 23.10.2012 15:07
ІДИОТИЗМ! Ви гляньте на тих, хто курить? Ці тупі дівиці в клубах... Та хіба вони читають хоч щось, не кажучи вже про В. Шкляра?!! Та чи тим, що знімуть з продажу книги цього видатного письменника хтось перестане курити? Чому в нашій країні все робиться так по-ідіотському? Невже не можна по-нормальному боротися з курінням?
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте