Києво-Могилянську академію можуть позбавити статусу університету
У законопроекті "класичний" університет визначається як такий, де за денною формою навчається не менш як десять тисяч студентів, а "профільним" може називатися той виш, що налічує не менш як шість тисяч студентів. Водночас у Києво-Могилянці їх майже удвічі менше.
Про це під час прес-конференції у четвер заявив представник студентської колегії НаУКМА Єгор Стадний, передає УНІАН.
"Кількісно-профільний підхід в законопроекті, який зареєстрований його авторами Єфремовим, Луцьким та компанію, суперечить здоровому глузду. Адже за цією класифікацією Могилянка не може називатися навіть академією, і підпадає під категорію коледж. Утім, це не вкладається в голові жодної людини, яка знає, що таке Києво-Могилянська академія", - сказав Стадний.
Він також додав, що відповідно до статусу вишу може скоротитися і фінансування.
Відтак студентська колегія НаУКМА має намір підтримати акцію протесту "проти подальшої комерціалізації вищої освіти та тотальної корупції у системі", що призначена на 31 січня.
Окрім скасування вище згаданого законопроекту "Про вищу освіту", вихованці Києво-Могилянської академії вимагатимуть від урядовців припинити чинити тиск на університет і затвердити його статут, в якому записано докторську школу та PhD-програми (докторські програми західного зразка), вільне відвідування лекцій студентами та багато інших речей, зокрема права вишу складати самостійно свій штатний розпис.
Також в академії виступатимуть за повернення автономії вишам.
- Ми хочемо реальної автономії університетів не у вигляді міністерської чи ректорської диктатури, а дієвої системи демократичного самоуправління за широкої участі студентів та викладачів, - резюмував Єгор Стадний.