Другий Міжнародний джазовий фестиваль "Jazz in Kiev 2009"

16, 17 і 18 жовтня 2009-го року в Києві відбудеться другий Міжнародний джазовий фестиваль "Jazz in Kiev 2009".

Основним концертним майданчиком форуму знову стане Міжнародний Центр Культури і Мистецтв (Жовтневий палац).

У 2009-му українську столицю відвідають музиканти, чия творчість - це невід'ємна частина історії американського і європейського джазу. Виступлять в рамках фестивалю і відомі українські джазмени. Загалом протягом трьох концертних днів публіка зможе відвідати повноцінні виступи шести колективів.

16 жовтня першими на сцену Жовтневого палацу вийдуть учасники польського ансамблю Bester Quartet (відомого в минулому як Cracow Klezmer Band), що виконують авторські композиції на межі джазу, авангарду і клезмерськой музики (артисти нью-йоркського лейблу Джона Зорна (John Zorn) "Tzadik").

Слідом за поляками виступить зоряний колектив добре знайомого українцям гітариста Майка Стерна - Mike Stern Band. У складі ансамблю - визнані майстри світового джазу: барабанщик Дейв Векл (Dave Weckl), контрабасист Кріс Мін Докі (Chris Minh Doky) і трубач, володар премії Grammy за найкращий джазовий альбом 2009-го року, Ренді Брекер (Randy Brecker).

Другий фестивальний день (17 жовтня) буде присвячено українській джазовій музиці.

Перед киянами виступлять квінтет відомого контрабасиста, екс-учасника групи "Схід-Side", Дениса Дудко (цей ансамбль ще не чули в столиці) і проект Святослава Вакарчука "Вночі", у якому задіяні вже добре відомі українські джазові музиканти Олексій Саранчін, Денис Дудко та Богдан Гуменюк.

Концертну програму завершального дня фестивалю (18 жовтня) відкриє проект Steve Gadd and Friends.

Лідер цього колективу - один з найвпливовіших барабанщиків сучасної музики Стів Гедд (Steve Gadd), значний внесок якого в розвиток мистецтва гри на ударних не підлягає сумніву. За довгі роки своєї кар'єри він виступав і записувався з багатьма зірками поп-музики, року, латино, ф'южн і, звичайно ж, джазу.

У списку його партнерів Джо Кокер, Bee Gees, Пол МакКартні, Джон Бон Джові, Діззі Гіллеспі, Стен Гетц, Ел Ді Меола, Мішель Петруччіані, Чік Коріа, Ерік Клептон і Ел Джерро. До Київа Стів Гедд приїде в компанії не менш відомих музикантів: у його ансамблі грають органіст Джої Де Франческо (Joey DeFrancesco), гітарист Пол Болленбек (Paul Bollenback) і баритон-саксофоніст Ронні К‘юбер (Ronnie Cuber).

Закривати фестиваль "Jazz in Kiev 2009" буде легендарна американська група Spyro Gyra, яка за 35 років свого існування випустила більше 30 альбомів, які 11 разів номінувалися на Греммі. Саме ця команда багато в чому заклала основи цілого музичного напрямку - smooth jazz.

В рамках фестивалю "Jazz in Kiev 2009", як і рік тому, відбудуться джазові заходи, що обрамлятимуть основні концертні дні. Ставка при їх організації буде зроблена не на кількість, а на якість, щоб кожна подія в рамках форуму було не менш яскравою, ніж великі концерти в Жовтневому палаці. Кияни знову зможуть відвідати майстер-класи відомих джазменів (зокрема, Майка Стерна, Пола Болленбека та учасників Spyro Gyra), клубні джеми і after party, а також вечори джазового кінематографа з Леонідом Гольдштейном (які пройдуть 9, 10 і 11 жовтня).

Не обійдеться і без сюрпризів, вся інформація про які буде з'являтися на офіційному сайті фестивалю http://www.jazzinkiev.com/.

Реклама:

Головне сьогодні