Конкурс різдвяно-новорічної атрибутики та вертепів "Іде звізда чудна"

Одним з найсокровенніших свят річного календаря в Україні споконвіку вважалось Різдво. В кожній українській родині вже з грудня місяця починали співати колядки, виготовляли дідухи, плели різдвяних павуків, готували вертепи. Сьогодні цей пласт культури має стати одним із засобів, що відновить родинне спілкування через звичаєву культуру і дасть можливість дітям разом з батьками доторкнутись до сакральних традицій Різдва.

Мета конкурсу - залучити дітей та українські родини до вивчення та пізнання традиційних різдвяно-новорічних свят за допомогою засобів народного мистецтва.

Теми конкурсу:

Вироби з соломи (Різдвяні дідухи, "павуки", прикраси, іграшки)

Витинанки

ВІДЕО ДНЯ

Вертепні маски

Вертепні зірки

Лялькові вертепи

Маски кози та Маланки

Ілюстрації до зимових свят (Катерини, Андрія, Миколая, Різдво, Маланки, Василя, Водохреща)

Умови конкурсу:

До участі у конкурсі приймаються роботи колективні (родинні, гурткові) та індивідуальні без вікових обмежень.

Техніка виконання - вільна.

Виготовлені атрибути мають нести змістову відповідність автентичним зразкам

Малюнки надсилаються разом із фольклорним текстом, що ілюструється.

Матеріали, що приймаються до участі у конкурсі повинні бути підписані: назва твору, інформація про автора (ПІП, вік, місце навчання, поштова адреса за місцем проживання, контактний телефон).

Роботи приймаються до 15 грудня 2009 року на адресу: Родинний конкурс "Іде звізда чудна", вул.Івана Мазепи, 29, 01015, м.Київ, Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара".

Нагородження переможців відбудеться 19 січня 2010 року в НЦНК "Музей Івана Гончара".

Роботи учасників будуть експонуватися на різдвяній виставці у приміщенні НЦНК "Музей Івана Гончара" з 10 грудня 2009 року по 19 січня 2010 року.

Запрошуємо Всіх бажаючих до НЦНК "Музей Івана Гончара" (м.Київ, вул.Івана Мазепи, 29) на відкриті майстер-класи з виготовлення дідухів, різдвяних павуків, вертепних масок, вертепних зірок, різдвяних масок, вертепів, витинанок, а також на відкриті семінари-практикуми для керівників художніх та мистецьких студій та вчителів малювання загальноосвітніх шкіл.

Теми семінарів: "Українські традиції соломоплетіння: різдвяна атрибутика", "Народні Вертепи на Україні", "Різдвяна витинанка".

Майстер класи та семінари відбуватимуться з 02 по 19 грудня 2009 року. Участь у семінарах за попереднім записом.

Члени журі конкурсу:

Петро Гончар - член Національної спілки художників україни, заслужений діяч мистцтв України, директор Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара"

Евген Шевченко - голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України

Юрій Мельничук - член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заступник директора НЦНК "Музей Івана Гончара" з науково-фондової роботи

Тетяна Пошивайло - член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заступник директора НЦНК "Музей Івана Гончара" з науково-просвітницької роботи

Олександр Босий - кандидат історичних наук, завідувач відділу народного мистецтва Національного музею архітектури та побуту України

Ірина Садова - голова громадської організації "Фонд Івана Гончара", член Національної спілки народних майстрів України.

Реклама:

Головне сьогодні